שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אחת אפס על השלט

  לוח המשדרים של "ישראל 10": המון בידור וחדשות, אקטואליה ורכש מצומצם ואיכותי

  במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (שלישי) חשפה "ישראל 10" את לוח השידורים של הערוץ המסחרי החדש (ערוץ 10), שיעלה לאוויר ב-28 בינואר. הערוץ החדש יתאפיין ברצועות שידור יומיות, בהרחבת שעות הפריים-טיים ובריבוי הפקות בשפה העברית. בחודשים הראשונים תשדר "ישראל 10" שבעה ימים בשבוע (בהמשך תצטרף אליה "שידורי עדן" והימים יתחלקו, ככל הנראה, בין השתיים).
  במהלך המצגת אמרו יוהנה פרנר ורוני אלגרנטי, מנכ"לים משותפים של "ישראל 10", כי היעד הינו להפוך לערוץ המוביל בישראל. "אנחנו יודעים שחלק מהתכניות לא ישרדו", אמרה פרנר, "אבל אנחנו כמו רץ למרחקים ארוכים - יש לנו שמונה שנים". אחד החידושים המעניינים שנועדו להקל על הצופים: בערוץ החדש הוחלט כי שידורי התוכניות יחלו, במידת האפשר בשעות עגולות.

  רצועות קבועות

  14:00-16:00 - רצועת הנוער של הערוץ, שתיקרא "באזז", מורכבת מקטעי קישור פארודיים על תכנית המציאות "האח הגדול" ומתכניות רכש לצופים הצעירים.
  16:00-17:00 - רצועת השידור של הטלוויזיה החינוכית. בחודשים הראשונים ישודרו תכניות קלאסיות ישראליות ("קרובים קרובים", לדוגמה).
  17:00-19:00 - רצועת שידור שתכלול תכניות אחה"צ קלילות. בין היתר תשודר שם הטלנובלה "להתאהב".
  19:00-19:30 - מהדורת החדשות המרכזית של הערוץ בהגשת יעקב אילון - "נכס אסטרטגי", כפי שכינתה אותו יוהנה פרנר. בשלב הראשון יגיש אילון גם את מהדורת החדשות המאוחרת (22:00, מהדורה בת 15 דקות). משה שלונסקי, מנכ"ל "חדשות ישראל" המפיקה את החדשות, אמר כי מהדורות החדשות של הערוץ ישימו דגש רב יותר על נושאי ספורט וכלכלה יחסית לחדשות המשודרות בערוצים המתחרים.
  19:30-20:00 - רוני יובל תנחה את הגרסה הישראלית ל"ג'פרדי" (אותו שעשועון שמנחה אלי ישראלי בערוץ 3). השעשועון ישודר בימים א'-ד'.
  22:15-23:00 - אחרי מהדורת החדשות המקוצרת של 22:00 תשודר "חדשואו", תכניתו החדשה של טל ברמן. במסגרת הלייט-נייט החדש יעסוק ברמן בנושאים איזוטריים הלקוחים משולי החדשות. התכנית תשודר בימים שני-רביעי.
  24:00-חצות וחצי - שידור נוסף לקומדיה המצליחה "חופשי על הבר", בכיכובו של טד דנסון. בימים ב'-ד' תתחיל הסדרה ב- 24:00, בימים א' ו- ה' הסדרה תתחיל ב- 24:15.

  דרמה, בידור ושעשועונים (כן, יש עוד)

  הפקת המקור הדרמטית היחידה שתעלה לשידור בשבוע הראשון היא "תיק סגור" (שני, 21:00), דרמת מתח העוקבת אחר שני בלשים במחלק הרצח - באר שבעי ותיק (אורי קלאוזנר) ותל אביבי צעיר (דני גבע).
  באגף תוכניות הבידור, יעלה הערוץ החדש מבחר מרשים: תוכנית לגברים ("רמי ורד", יום ראשון, 21:00), תוכנית במתכונת סאטרדיי נייט לייב ("עם ישראל LIVE", יום שני, 20:00), סאטירה המשלבת שחקנים, בובות ואנימציה ("קיפודים", יום רביעי, 20:30), תכנית בידור מוזיקלית בהנחיית רמי קליינשטיין ("קליינשטיין מארח", חמישי, 21:00) ותכנית מוזיקלית נוספת בהנחיית השחקן סשה דמידוב ("החברים של סשה", 21:00). כדאי לשים לב ל"לימוזינה עם גיל ריבה" (שני, 23:00) במסגרתה יארח האקס-רכילאי הנודע ידוענים לשיחה - במהלך נסיעה בלימוזינה.
  שעשועון נוסף שיעלה בערוץ החדש, מלבד "ג'פרדי", הוא "החוליה החלשה". התכנית, שמוגדרת כשילוב בין "מי רוצה להיות מיליונר" ו"הישרדות", מתאפיינת בהנחיה קשוחה, המעליבה את המתמודדים. בארץ תנחה את התכנית עו"ד פנינה דבורין. השעשועון ישודר פעמיים בשבוע (ראשון, 20:00; שישי, 20:00).

  אקטואליה ותעודה

  "בן ורוזן" (שלישי, 21:00) היא תכנית אקטואליה בהגשת העיתונאים עמנואל רוזן ובן כספית. מפגש מעניין נוסף נוצר בתכנית "חיים, שאול ולהיפך" (שישי, 19:30) תכנית אקטואליה בהנחיית העיתונאי שאול ביבי ("זמן שאול") וחיים אתגר ("המצב"). יעל דן תגיש את "שטח פרטי" (יום ד', 21:00), תכנית תחקירים שתעסוק בנושאים אנושיים וחברתיים. בקטגוריה זו נמצאת גם תכניתו של ז'וז'ו אבוטבול, "החיים ע"פ ז'זו'" (שלישי, 20:00), שתעסוק בנושאים ישראליים מנקודת מבטו של אבוטבול. תכנית מסקרנת נוספת היא "הכסא אח"מ", במסגרתה ישב פוליטיקאי על כסא המראיינים, ובמסגרת חוקים שיוגדרו, יראיין את עמיתיו (שבת, 20:30).

  סגנון חיים

  הז'אנר התופס נפח גדל והולך בערוץ 2 לא נפקד גם מהערוץ המסחרי החדש. במסגרת תכניתו "קפטן קוק" (שלישי, 20:30) - שילוב בין תכנית אוכל ל"מסע עולמי" - יוצא גיל חובב למסעות אוכל ברחבי העולם. נטלי עטיה תגיש מגזין בילויים וסגנון חיים ("יוצאים עם נטלי", רביעי, 20:00) ושמוליק טייאר יגיש תכנית שעוסקת בחידושים והמצאות ("פטנט", חמישי, 20:00).

  רכש

  ב"ישראל 10" מתהדרים ברצועת רכש מרשימה למדי. בין הסדרות החדשות שנרכשו נמצאות גם "אנטרפרייז" (חמישי, 23:15), סדרת הבת החדשה של "מסע בין כוכבים" בכיכובו של סקוט באקולה; "חוק וסדר - כוונה פלילית" (חמישי, 22:15), סדרת הבת השנייה של "חוק וסדר" המביאה את האירועים מנקודת מבטו של הפושע; "ג'ורדן" (שלישי, 23:15) עם גיבורה שהיא פתולוגית במקצועה; "אד" (ראשון, 22:15), על עורך דין שחוזר הביתה מהעיר הגדולה; "רגליים קרות" (ראשון, 23:15), דרמה קומית - מעין "בורגנים" בריטית - שכבר שודרה ב- YES; ו"זינה הנסיכה הלוחמת" - העונה האחרונה שטרם שודרה בערוץ ישראלי (שבת, 18:00). בימי שישי (21:30) ישודר סרט קולנוע וביום שבת (22:00) ישודר סרט טלוויזיה.
  ערוץ 10 ייקלט בבתי הצופים בחינם באמצעות אנטנה או באמצעות חברות הכבלים וחברת הלווין, ויתפוס את אפיק מספר 10 בממירים. שידוריו של הערוץ ימומנו מפרסומות והוא יפעל בפיקוח הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, שמפקחת גם על שידורי ערוץ 2. הערוץ צפוי להתחיל לשדר ב-28 בינואר והוא ישדר במשך שבעה ימים בשבוע, בתחילה כעשר שעות ביום (בשעות צפיית השיא) ובהמשך יורחבו שעות השידור. הערוץ יופעל, בחודשיו הראשונים, על ידי זכיינית אחת - "ישראל 10". בהמשך תצטרף זכיינית נוספת, "שידורי עדן". שתי הקבוצות חתמו על הסכם מיזוג ביניהן שייכנס לתוקפו, עם ביצוע השינויים הנדרשים בחוק. לאחר הצטרפות "שידורי עדן" יוחלט אם יעדיפו לחלק את ימי השידור בינהן או לשדר במשותף בכל ימות השבוע.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קלינשטיין. אירוח
  "אד". בחזרה לעיירה הקטנה
  "חוק וסדר, כוונה פלילית". מתח הפוך
  זינה הנסיכה הלוחמת. עונה חדשה
  לאתר ההטבות
  מומלצים