שתף קטע נבחר

שר הבריאות תומך בפרופ' היס: "יש לו לב רגיש"

השר נסים דהן אמר בעת דיון בכנסת בפרשת חלקי הגופות שהוחזקו במכון לרפואה משפטית באבו כביר, כי הוא אינו מתכוון להשעות את פרופ' היס מתפקידו, עד למסקנות היועץ המשפטי לממשלה בפרשה. היס עצמו הודיע כי אינו מתכוון להתפטר. החל ממחר ייצור משרד הבריאות קשר עם 81 המשפחות שחלקי הגופות שייכות ליקיריהן

שר הבריאות נסים דהן הביע הערב (ג') תמיכה בראש המכון לרפואה משפטית, פרופ' יהודה היס, הנחקר בפרשת חלקי הגופות.
לדברי השר דהן היס "הוא איש עם לב רגיש והרבה הבנה". הדברים נאמרו בתגובה לביקורת החריפה של חברי הכנסת בעת דיון בנושא פרשת חלקי הגופות, מהן ארבע גופות חללי צה"ל, שנתגלו במכון הפתולוגי באבו כביר.
מוקדם יותר, בשעות הצהריים הודיע היס עצמו במסיבת עיתונאים שערך משרד הבריאות, כי הוא אינו מתכוון להתפטר מתפקידו בעקבות הפרשה וכי מדובר ב"אי הבנות של עבודה".
החל ממחר יחלו צוותי משרד הבריאות ליצור קשר עם 81 המשפחות, שגופות יקיריהן נותחו במכון, וחלקים מהגופות נותרו בו. לאחר שתינתן ההודעה למשפחות, הן יוכלו להחליט אם לקבור את חלקי הגופות בסמוך לקברי יקיריהן.

שר הבריאות: הוא גילה רגישות

שר הבריאות דהן אמר בכנסת כי "אתמול בלילה דרשו הורים של תינוק בן שבעה חודשים לנתח את גופתו, ולמרות שאלה לא היו השעות המקובלות, הרמתי טלפון להיס, אחרי חצות, והוא הגיע ועשה את הבדיקה. זה רק מקרה אחד מתוך עשרות. בכל החודשים האחרונים, כאשר היו פיגועים והגיעו גופות רבות למכון, הוא גילה רגישות".
השר ציין עוד כי אינו מתכוון כעת להשעות מתפקידו את היס, משום שרק בעוד כשבועיים יודיע היועץ המשפטי לממשלה על מסקנותיו ויציין אם יש עילה להשעייה.
למרות דברי השבח להיס, אמר השר כי יש בסיס לחשד כי נעשתה עבירה על החוק במכון לרפואה משפטית. "ברור לי שנעשו במקום מעשים שלא ייעשו, חלקם בניגוד לחוק", אמר דהן.
במהלך הדיון במליאה טענו חברי הכנסת אחמד טיבי והאשם מחמיד כי במכון נעשה שימוש בחלקי גופות של פלסטינים שהגיעו למקום, בין היתר, לאחר פיגועים. ח"כ מחמיד טען כי קיבל את המידע מרופאים פלסטינים שסיפרו שהם "מקבלים בחזרה גופות ריקות מאיברים", כלשונו. הוא תבע להעמיד לדין את היס בגין מעשים אלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
"הרבה הבנה". השר דהן
צילום: אתר הכנסת
צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
"אעמוד בחקירה". פרופ' היס
צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
מומלצים