שתף קטע נבחר

זירת הקניות
קניון הזהב בראשון לציון ייפתח בשבת; הדתיים זועמים
הנהלת הקניון החליטה להיענות לבקשת הסוחרים לפתוח את החנויות בשבת כדי שיוכלו להתחרות במרכז הקניות בצומת ביל"ו. ש"ס דורשת מהעירייה לשנות את ההחלטה, "השוברת את הסטטוס קוו בעיר"

הנהלת קניון הזהב בראשון לציון החליטה לאחרונה לאפשר לפתוח את חנויות הקניון בשבת. בעקבות זאת הגישה סיעת ש"ס במועצת העיר הצעה דחופה לסדר בעניין, בטענה שפתיחת החנויות תפר את הסטטוס קוו בין דתיים לחילוניים בעיר.
החלטת הנהלת הקניון לאפשר לפתוח את העסקים בשבת באה בעקבות לחץ של הסוחרים שביקשו לאפשר להם להתמודד ב"תחרות הוגנת" מול מרכז הקניות בצומת ביל"ו הפתוח בשבת.
לטענת הסוחרים כ-30% מהצרכנים מבצעים את הקניות שלהם בימי שבת, ולכן הם נמצאים בפיגור מול המתחרים. בהנהלה שקלו את בקשת הסוחרים, והחליטו להיענות.
מנהל השיווק של קניון הזהב, מלכי יזדי, אמר כי "במידה ויוחלט לסגור את מרכזי הקניות בשבת אנו נהיה הראשונים לאכוף את החוק. במצב של היום התחרות לא הוגנת, כשחלק גדול מהלקוחות קונים בשבת. לכן אנחנו נאלצים להיגרר גם כן לפתיחת החנויות בשבת"
אשר העליון, חבר סיעת ש"ס במועצת עיריית ראשון לציון, תוקף בחריפות את ההחלטה: "אנחנו מתנגדים לשבירת הסטטוס קוו בעיר. יש כללים שלא כתובים אבל לא מפרים אותם. אנחנו נתכנס ונפעל לשינוי ההחלטה מבחינה חוקית. אני לא מקבל את הטענה הזאת שהסוחרים לא עומדים בתחרות מול מרכז העסקים בביל"ו. מה יגידו סוחרי הנעלים או מוכרי הרהיטים ברחוב רוטשילד במרכז העיר? מה גם הם יפתחו עכשיו בשבת?".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "קניון הזהב בראשון לציון ייפתח בשבת; הדתיים זועמים"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים