שתף קטע נבחר

לראשונה: מילון עברי-עברי און ליין

מי אמר שלא קורה כלום באינטרנט? חברת מלינגו השיקה את המילון העברי-עברי הראשון ברשת, שניתן חינם לתקופת ניסיון

חברת מלינגו השיקה לאחרונה את הגירסה המקוונת של המילון העברי "רב-מילים". המילון מתעדכן און ליין בהתאם להחלטות ולחידושים של האקדמיה ללשון העברית.
בסוף חודש נובמבר נפתח האתר לשימוש גופים שונים כמו עיתונים, מכללות, אוניברסיטאות, הוצאות ספרים, הכנסת וגופים נוספים. בעקבות התגובות החיוביות, הוחלט לאפשר לכלל הגולשים לגשת לשירות. יוני נאמן, מנכ"ל חברת מלינגו, אומר כי השימוש באתר ניתן חינם לתקופה מוגבלת בלבד: "אנחנו מציעים לגולשים גישה חופשית לאתר לצורך היכרות ראשונית. התשלום שייגבה יהיה נגיש לכל כיס. על פי הערכות, מדובר בתשלום של כמה שקלים בחודש, שייגבה תוך כמה שבועות.
מילון רב-מילים המקוון כולל ניתוח מורפולוגי מלא ומאפשר לחפש ולמצוא במילון מילים בעברית בצורות נטייה וכתיב שונות. למשל, הקלדת המילה "לכשתשוב" תציג את הניתוח הדקדוקי המלא שלה, את מלת היסוד "שב" עם פירוט כל משמעותיה, וכן מילים נרדפות וצירופי לשון המוכרים בהקשר למילה זו, כמו "דחה אותו בלך ושוב", תרגום המילה לשפה האנגלית ואף המילים המתחרזות עמה.
נוסף על כך, משמש המילון ככלי להבנת משמעותן מילים. למשל, אפשר לבדוק באמצעותו את פירוש המילים כרכוב, חרפושית, אפנון, חמרמורת, אסקופה, ואף מילים ממקור לועזי כמו אפיסטמולוגיה, סמיוטיקה או דיאלקטיקה. אפשר להקליד גם ביטויים כמו "מִלֵּא פִּיו מַיִם" ולקבל את הפירוש "שתק כמו דג".
חברת מלינגו טכנולוגיות שפה, שנמצאת בבעלות מלאה של קבוצת בריטניקה ישראל, מפעילה גם את מנוע החיפוש המורפולוגי בעברית ומילון מורפיקס אנגלי-עברי-אנגלי, וכן את מערכת "קולן", להקראה אוטומטית של טקסטים בעברית.

בשל עומס של גולשים ייתכן קושי זמני להתחבר לאתר רב מילים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עכשיו גם ברשת. מילון עברי עברי
מומלצים