שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד ריצ'רד ריד, שניסה לפוצץ מטוס "אמריקן איירליינס"

בבית המשפט במסצ'וסטס הוגש כתב אישום נגד האזרח הבריטי, שעשה דרכו מפריז למיאמי, כשחומר נפץ מוטמן בנעליו. אם יורשע, צפוי ריד לעונש מאסר עולם. בין סעיפי האישום: נסיון רצח נוסעי טיסה 63

בבית המשפט במסצ'וסטס הוגש הלילה (יום ה') כתב אישום נגד ריצ'רד ריד, האזרח הבריטי המואשם בניסיון לפוצץ את מטוס חברת התעופה "אמריקן איירליינס" באמצעות חומר נפץ אותו הטמין בנעליו.
ריד מואשם כי ב-22 לדצמבר עלה על טיסה 63 של חברת "אמריקן איירליינס" מפאריס למיאמי. במהלך הטיסה ניסה ריד להדליק את חומר הנפץ שהטמין בנעליו באמצעות גפרור. דיילת עירנית הבחינה בו ובסיוע נוסעים נוספים שהיו על המטוס הצליחו להשתלט על ריד ולהעבירו לחקירת ה-FBI.
מכתב האישום עולה כי ריד, בן 28, אזרח בריטי ממוצא ג'מייקני, התאמן במתקני אימונים של ארגון הטרור "אל-קאעידה". הוא מואשם בתשעה סעיפים שונים, ביניהם ניסיון לרצח, שימוש בנשק להשמדה המונית ועוד. אם יורשע ריד הוא צפוי למאסר עולם.
שר המשפטים האמריקני, ג'ון אשקרופט, אמר במסיבת עיתונאים כי על הציבור האמריקני להמשיך ולגלות עירנות, מחשש שלוחמי "אל-קאעידה" ימשיכו לנסות ולפגוע במטרות אמריקניות.
בתוך כך, פרסם אתמול העיתון האמריקני "וול-סטריט ג'ורנל" כי ממידע שהגיע מכונני מחשב שהוחרמו באפגניסטן, בדק ריד, שביקר בשנה שעברה בישראל, מקומות אפשריים לביצוע פיגועי טרור עבור ארגון "אל-קאעידה".
ריד הגיע לישראל בטיסת "אל-על", ובשל החשד שעורר אצל הבודקים הביטחוניים, ישב לידו לאורך כל הטיסה איש אבטחה ישראלי.
מהמידע שהצטבר עלה כי ריד אסף מידע וצילם יעדים אפשריים לפיגוע בעיקר באזור תל-אביב, בריכוזי אוכלוסיה הומי אדם. לאחר ביקורו בישראל המריא ריד למצרים וטורקיה, כדי לאתר מטרות אמריקניות וישראליות לפיגועים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים