שתף קטע נבחר

הסטייליסטית: "כמה שיותר עדכניות"

גילי סיון, שהפיקה את צילומי הבכורה של 12 מתוך 20 המתמודדות הסופיות, הלכה על בוטה, נוצץ ומבריק

גילי סיוון-כהן, כתבת אופנה וסטיליסטית, משתתפת זו השנה החמישית בסיגנון צילומי המועמדות בתחרות. "בשנה שעברה הלכתי על סגנון, שישקף את האופנה העכשווית, במגמה להכניס לתחרות ניחוח עולמי. השנה המשכתי עם הקו האופנתי, והלכתי צעד קדימה: בגדים נוצצים, איפור מבריק ומודגש והעמדות בוטות".

ברוח הקונספט הכללי "כמה שיותר עדכני", חברה סיוון-כהן אל צלמי האופנה אשל עזר, גיא פרסס ואייל נבו, כל אחד מהם צילם ארבע מהמתמודדות בסגנון אופנתי אחר. סיוון מסבירה: "בחרנו כמה ביטויים שונים לגמרי של הסטייל העולמי, חילקנו אותם בין הצלמים בהתאם להעדפות של כל צלם, ותוך התחשבות בלוק של הבנות אותן צילם".

אופנה עד הסוף

הצלם אשל עזר עבד עם המתמודדות: מורן אטלס, ימית הר נוי, טל הררי ויפעת שם טוב. "נצמדנו לסגנון של צילומי אופנה במגזינים עולמיים. רצינו ללכת עם הקו האופנתי עד הסוף" מספרת סיון. ביחד עם עזר העמידה את הבנות בתנוחות אגרסיביות, במבטים קפואים על רקע תאורה קונטרסטית ורוח של מאווררים.
במראה הקז'ואל עטו המתמודדות בגדים שחורים של אופנת 'בוניטה', ואופרו באיפורים מבריקים. "כמו תמיד, גם השנה השחור מככב על מסלולי האופנה", מסבירה סיוון, "ולכן, שמרתי על הקו השחור גם בבגדי הים. הבנות לבשו בגדי ים של גוטקס בשחור עם טאץ' מוזהב".

מנגו סטייל

הצלם גיא פרסס צילם את המתמודדות: אוריאל בר, קטי בונדר, שהד עספור וחיה רפיליני. הרעיון שהתגבש היה בהשראת ה'בייסיק סטייל': "קו נקי, כמעט טבעי לגמרי, מבחינת ההעמדה והתאורה וגם מבחינת הלבוש, האיפור ועיצוב השיער, כמו קו 'מנגו סטייל' העכשווי", מסבירה סיון. פרסס צילם את המתמודדות "כאילו עבר שם במקרה". המצלמה קלטה את הבנות בבגדי קז'ואל בלבן, אפור בהיר וכחלחל. "כהמשך לקו של בגדי הקזואל, הלכתי בבגדי הים על גזרות צעירות ורכות של "free" לבית גוטקס, באדום, שחור ולבן".

הלוק הרומנטי

הצלם אייל נבו צילם את המתמודדות: יערית אביסרור, אירית בורד, קרול לוונשטין וקרומר דיאנה. הקונספט הרומנטי הנחה את יום הצילומים, כפי שפרנקל מתארת: "ברבעיה של נבו הלכנו על לוק מעט קיטשי, אבל עדין. בחרנו תאורה רכה ורקעים בגוון כרם. הוספנו לסט כסא ים עם הדפס צבעוני".
למראה היום יומי, המתמודדות צולמו בחולצות מלמלה ובג'ינסים שהתאימו לסגנון שנבחר.
צילומים עם בגדי הים עברה סיון-שכנר למראה המעט יותר נועז, כפי שהיא מסבירה "בחרתי בגדי ים בגזרות מינימליות ונמוכות מהקולקציה העכשווית של 'סמאש' לבית גוטקס, בבגדי הים חזר המוטיב הג'ינסי שהתחיל בתמונות בגדי הקזואל".

לא לוקחת צ'אנסים

סיוון-כהן מספרת על ימי הצילומים האינטנסיביים: "לרוב הבנות היו אלה צילומי אופנה ראשונים. כולן התרגשו, וחלק התקשו להתחבר ללוק ולקונספט שבחרנו למענן, אבל, האווירה הטובה בימי הצילומים הובילה, בסופו של דבר, לתוצאות נהדרות". וההימור? סיוון לא לוקחת צ'אנסים ומבטיחה תחרות צמודה: "כולן נורא מרשימות ביחד, אבל כשעובדים עם כל אחת בנפרד מגלים נתונים ייחודים ואיכויות מרשימות אחרות".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גיא פרסס, לאשה
שאהד, שהד, עאספור, עספור
צילום גיא פרסס, לאשה
צילום גיא פרסס, לאשה
חיה רפליני
צילום גיא פרסס, לאשה
צילום : עידו לביא
נטלי דדון
צילום : עידו לביא
צילום יקי הלפרין, לאשה
סיון דדון
צילום יקי הלפרין, לאשה
צילום איל נבו, לאישה
דיאנה קרומר
צילום איל נבו, לאישה
צילום איל נבו, לאישה
יערית אביסרור
צילום איל נבו, לאישה
מומלצים