שתף קטע נבחר

עיתון לבנוני: נעצר חשוד במעורבות ברצח חובייקה

לפי העיתון "אל-אנוואר", חוקרי משטרת לבנון איתרו את האדם שקנה את מכונית התופת שהרגה את אלי חובייקה

העיתון הלבנוני "אל-אנוואר" פרסם הבוקר (ג') כי חוקרים לבנונים איתרו את האדם שקנה את מכונית התופת שהתפוצצה בשבוע שעבר, והביאה למותם של אלי חובייקה, אחד ממנהיגי הנוצרים בלבנון, ושל שלושה משומרי ראשו.
מקור ביטחוני לבנוני מסר לפני מספר ימים שמשטרת לבנון חקרה את ג'ורג' מסעוד חנא, בן 40, הבעלים לשעבר של מכונית המרצדס באמצעותה חוסל חובייקה, ואת בן דודו, שארבל חנא. ג'ורג' חנא אמר בחקירתו כי מכר את מכוניתו לפני חודש בסכום של 9,000 דולר לשני אנשים, שככל הנראה הציגו את עצמם בזהות בדויה. שארל, שהיה נוכח בעסקה, סיפק דיווח מפורט של הקונים, ומאז משטרת לבנון חיפשה אחריהם. לפי הדיווח בעיתון "אל-אנוואר", כעת הצליחו החוקרים לאתר את אחד מהחשודים.
חובייקה חשוד כי פיקד על הטבח בסברה ושתילה ב-82', והיה צפוי להעיד במשפט שמתנהל בבלגיה נגד שרון. ארגון לבנוני המתנגד לנוכחות הסורית בלבנון נטל אחריות לרצח, אולם בעולם הערבי האשימו את ישראל באחריות. נשיא לבנון, אמיל לחוד, טען כי הרצח בוצע "במטרה להסיט את תשומת הלב העולמית מפשעיה של ישראל נגד הפלסטינים, ובמקביל - לחסל עד במשפטו של ראש הממשלה שרון בבלגיה". בישראל טענו כי סוריה עומדת מאחורי החיסול.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
חובייקה. ארגון אנטי-סורי נטל אחריות
צילום איי פי
מומלצים