שתף קטע נבחר

אוסטריה: היידר התנצל בפני ראש הקהילה היהודית

מנהיג הימין הקיצוני חזר בו מהתבטאויות אנטישמיות כלפי נשיא הקהילה אריאל מוזיקנט והתחייב להימנע בעתיד "מהתבטאויות מסוג זה". בתגובה ביטל נשיא הקהילה היהודית תביעה שהגיש נגד היידר

יורג היידר, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני באוסטריה התנצל היום (ה') על התבטאויות אנטישמיות שלו כלפי נשיא הקהילה יהודית באוסטריה, אריאל מוזיקנט. נשיא הקהילה הודיע בתגובה להתנצלות כי הוא מבטל את התביעה שהגיש נגד היידר.
יורג היידר חתם על חמש הצהרות רשמיות שהודפסו על נייר המכתבים של לשכת מושל מחוז קרינתיה, ובהם חזר בו מדבריו על מוזיקנט.
בסוף פברואר 2001 אמר היידר, בכינוס מסורתי שנערך במסגרת קרנבל בו נוהגים ללעוג לפוליטיקאים, כי "איני מבין כיצד למישהו שנקרא אריאל יכולות להיות ידיים מלוכלכות כל כך". הדברים נאמרו כמשחק לשון על שמה של אבקת הכביסה "אריאל". ההתבטאות זיעזעה רבים באוסטריה, כיוון שהביטוי "ידיים מלוכלכות" היה שגור אצל הנאצים לתאור יהודים.
"אני חוזר בי מהדברים שנאמרו ב-28 בפברואר 2001, מביע חרטה ומבקש סליחה", כתב היידר בהודעתו והוסיף כי "אין לי כל סיבה לפקפק בכבודו של מר אריאל מוזיקנט ואני מתחייב להמנע בעתיד מהתבטאויות מסוג זה".
במכתבים הנוספים חוזר בו היידר מהתבטאויות נוספות, בהן האשים את מוזיקנט בכתיבתם ובהפצתם של מכתבים אנטישמיים וב"ניצוח" על הגינויים הבינלאומיים שליוו את הקמת ממשלת הימין והימין הקיצוני בפברואר 2000 באוסטריה.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים