שתף קטע נבחר

"באנו להציע לעם הפלסטיני תקווה"

250 פעילי שמאל הפרו את הוראות צה"ל ונכנסו לרמאללה לפגישה עם ערפאת ותהלוכת מחאה. ניב גורדון, בתמונה עם ערפאת, אומר ל-ynet: "אני לא יודע מי אחראי לפיגועים. לדעתנו שרון רוצה במלחמת לבנון מספר 2 בשטחים ואנחנו רוצים לעצור את זה"

כ-250 פעילי ארגוני תעאיו"ש וקואליציית הנשים למען השלום, נכנסו אתמול בצהריים (שבת) לרמאללה, ונפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. כניסתם היתה ללא תיאום עם צה"ל, וללא אישורו.
הפעילים הגיעו למחסום קלנדיה וביקשו להיכנס עם האוטובוסים בהם נסעו. לטענתם, צה"ל מנע מהם את מעבר האוטובוסים, והציג להם צו שטח צבאי סגור, שלטענתם לא היה תקין. הפעילים המשיכו ברגל בדרכם לרמאללה לפגישה עם חברי הפרלמנט הפלסטיני וערפאת.
הילל, חבר בתעאיו"ש, מספר כי בלשכתו ברמאללה אמר להם ערפאת "אנחנו בני דודים ורוצים להמשיך בדרך השלום". לדבריו, "ערפאת הוסיף כי המציאות שבה הטנקים נמצאים מסביב ללשכתו, לא תרתיע אותו מלהמשיך בדרך השלום".
הוא הוסיף "כי אנחנו לא ביקשנו ואנחנו גם לא נבקש אישור מצה"ל כדי להיכנס, ואנחנו לא מתחשבים בחוק. אנחנו חושבים שאחת המטרות של הפקודה היא למנוע מגעי שלום בין ישראל לפלסטינים ואנחנו לא מתכוונים להשאיר את השטח למחרחרי מלחמה".
לאחר הפגישה עם ערפאת יצאו הפעילים בתהלוכה לעבר הטנקים של צה"ל, ונעמדו כ-30 מטר בסמוך אליהם.
ניב גורדון, פעיל נוסף, הצטלם עם ערפאת כשידיהם חבוקות (ראה בתמונה). "נכנסנו כדי להביע סולידריות עם העם שמושפל, בדרך של הידברות ולהציע אפשרות של תקווה. מדינת ישראל לא תקבע מי המנהיג הלגיטימי של העם הפלסטיני, אלא העם הפלסטיני עצמו. לדעתנו שרון רוצה במלחמת לבנון מספר 2 בשטחים ואנחנו רוצים לעצור את זה".
בתשובה לשאלה אם הוא חש בנוח להתחבק עם יו"ר הרשות הפלסטינית, האחראי על פי ישראל למעשי הטרור, הוא ענה: "אני לא יודע מי אחראי לפיגועים, זה מה שהתקשורת אומרת, והיא מקבלת את המידע מהממסד הבטחוני ומדברי השב"כ".
דובר משטרת מחוז שומרון ויהודה, רפי יפה, מסר בתגובה "משטרת מחוז ש"י תבדוק את עניין כניסת הפעילים לרמאללה, ויוחלט בזמן הקרוב אם לפתוח נגדם בהליכים על כניסתם לשטחי A, והפרת צו אלוף".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ערפאת וניב גורדון ברמאללה
צילום ערוץ 2
מומלצים