שתף קטע נבחר

ח"כ חדש בליכוד: אלי כהן; יחליף את מצא

בעקבות מינויו של ח"כ יהושע מצא לנשיא הבונדס, ייכנס לכנסת ח"כ חדש מטעם המפלגה: אלי כהן, נציג יש"ע, ואיש עסקים. לדבריו, "אני לא קיצוני, אבל הקמת מדינה פלסטינית תהיה התאבדות של מדינת ישראל"

בקרוב ייכנס לכנסת חבר כנסת חדש ברשימת הליכוד, איש העסקים אלי כהן. כהן יחליף את ח"כ יהושע מצא שעתיד לפרוש בקרוב, לאחר שמונה לנשיא אירגון הבונדס.
כהן הוא מס' 20 ברשימת הליכוד. בפריימריס האחרונים הוא התמודד כנציג יש"ע ועלה למקום ה-23, אלא שלאחר התפטרות נתניהו, מינוי קצב לנשיא ומינויו של שאול עמור לשגריר בבלגיה, התקדם כהן למקום העשרים. בקרוב הוא ינטוש את עסקיו וייקלט במישכן בירושלים.
"אני מצפה מחברי הכנסת לבניית דימוי תרבותי יותר ולכבוד לדיעות של האחר בציבור", אומר כהן, תושב מעלה אדומים. "אני אחד שמאמין שגם השמאל וגם הימין רוצים בטובת עם ישראל וארץ ישראל, רק שכל אחד בדרכו צריך להוביל לקראת הדרך שלו. אין בי כעס או שנאה, אבל אני משוכנע שאלחם על דעותיי".
כהן, בן 53, איש בית"ר, פעיל בליכוד באופן רשמי מאז 1985. הוא נשוי ואב לשלוש בנות. בעבר היה ראש אגף הנוער והנח"ל במשרד הביטחון בין השנים 91' ל-92'; מנכ"ל החטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית מ- 93' עד 96' ועוזר שר הביטחון יצחק מרדכי לענייני התיישבות, תשתיות ואזורי פיתוח.
הוא מתנגד בתקיפות להקמת מדינה פלסטינית. "אני לא קיצוני, לא מכיר את המלה אבל אני אומר לא מוחלט למדינה פלסטינית. זו תהיה התאבדות של מדינת ישראל. אפשר לנסח ולהסביר את ההתאבדות הזו בצורה לוגית, אחד לאחד ואז תבינו למה זו התאבדות. אני אינני מוכן לתת ידי למהלך כזה, אבל אנו מדינה דמוקרטית".
כדי שכהן יכנס לכנסת, נדרש ח"כ יהושע מצא להגיש את מכתב ההתפטרות שלו ליו"ר הכנסת. אם בזמן הקרוב תיפול הממשלה, מודה כהן שלא ירוץ לפריימריס בליכוד כדי להיכנס לרשימה הבאה. "אם כבר אהיה בכנסת אולי אתמודד שוב בפריימריס, אבל אם לא אכנס לכנסת הנוכחית – לא אתמודד שוב. הספיק לי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מצא. עובר לבונדס
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים