שתף קטע נבחר

החיזבאללה חטף שלושה חיילים

החיזבאללה השתלט על בט"שית שנפגעה מפצצת מרגמה בהר דוב ושבה את שלושת החיילים שנסעו בה. כעת הוא מקווה להשיג תמורתם אסירים הכלואים בישראל. בת משפחתו של אחד מהחטופים אומרת ל-ynet : "אנחנו מסתובבים חסרי אונים"

שלושת החיילים שמוחזקים בשבי בידי החיזבאללה הם: סמל ראשון עומר סואעד מהכפר סלמה שליד כרמיאל, סמל ראשון אברהם בנימין מבני-ברק וסמל עדי אביטן מטבריה. כך נמסר הערב מדובר צה"ל.
בת משפחתו של אחד החטופים אמרה ל-ynet הערב, שעות ספורות אחרי שנודע למשפחה על חטיפת הבן: "זאת מכה קשה, אנחנו לא יודעים מה לעשות, מסתובבים חסרי אונים ומנסים להתלות בכל פיסת מידע. כל הזמן מעדכנים אותנו, אבל לצערנו עד לרגע זה, אין שום מידע חדש שיכול לעודד אותנו".
בשעות אלו נמשכים המאמצים לשחרר את שלושת חיילי צה"ל, שמוחזקים בידי החיזבאללה. צה"ל מתגבר את כוחותיו בצפון ונערך לקראת אפשרות של פעילות נרחבת בלבנון. חיילי צה"ל שמשרתים בצפון הוקפצו לבסיסיהם, וגם אנשי יחידות מיוחדות נכנסו לכוננות.
מעט אחרי השעה אחת בצהריים (יום שבת) נחטפו שלושת החיילים, אנשי הנדסה קרבית, מבט"שית שנסעה ממזרח למוצב גלדיולה בגזרת הר דוב מול וואדי שבעא.
באותה שעה הפציץ חיזבאללה מוצבים של צה"ל באזור הר דב. המוצבים נכנסו לכוננות ספיגה, ולא יכלו לסייע לבט"שית, שנעה באותה עת סמוך למוצבים. חוליה גדולה של חיזבאללה עברה את הגבול מכיוון חוות שבעא והתקרבה לבט"שית. אנשי החיזבאללה פתחו באש על הבט"שית, והורידו ממנה את החיילים. עדיין לא ברור אם החיילים נפגעו במהלך החטיפה.
החטופים הועברו כנראה במכונית של החיזבאללה צפונה לתוך לבנון. מסוקים של צה"ל ניסו במשך כל היום לחסום תנועה של מכוניות בדרום לבנון, שהתרחקו מאזור החטיפה. מטוסים ומסוקים של צה"ל חגו נמוך מעל השטח וחיפשו אחרי החטופים.
ארגון החיזבאללה הודיע בתחנת הטלוויזיה שלו כי חייליו לקחו בשבי את החיילים הישראליים. חילופי האש החלו, לטענת האירגון, אחרי שכוח של צה"ל ירה והרג שני מפגינים לבנונים ליד גדר הגבול עם ישראל. לדברי הארגון, צה"ל ירה אש לעבר אזורים מאוכלסים, וחייליו הסבו אבדות בנפש לצה"ל. החיזבאללה נימק את החטיפה כ"הגשמת המצווה לשחרר את כל האסירים והשטחים הכבושים, וכדי להביע תמיכה במאבק הפלסטיני הגדול".
חיזבאללה הזהיר הערב את מדינת ישראל, שאנשיו יגיבו בחריפות, אם צה"ל יתקוף בדרום לבנון.

יום של לחימה בגבול הצפון

הארועים החלו בבוקר כאשר כחמש מאות לבנונים יידו אבנים וניסו לעבור את גדר המערכת ליד מושב זרעית. כח צה"ל שנמצא במקום הגיב בירי לעבר המפגינים שניסו לחצות את גדר הגבול סמוך למושב זרעית. לפחות שני לבנונים נהרגו ועשרה נוספים נפצעו.
צה"ל הורה לתושבי גבול הצפון לפתוח את המקלטים ולהישאר בבתים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי
הפגנות החיזבאללה בלבנון
צילום: אי פי
צילום: עמיקם חורש
חייל צה"ל מול שער זרעית בגבול לבנון
צילום: עמיקם חורש
צילום: אי פי
מפגינים תולים דגל על גדר הגבול
צילום: אי פי
מומלצים