שתף קטע נבחר

המתנחלים: "נשבש לפלסטינים את החיים"

המתנחלים חסמו צמתים בגדה, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר כפרים ערביים. באלון מורה מותחים ביקורת על הסיוע הדל של הצבא בחיפוש אחר המתנחל הנעדר

עשרות מתנחלים מאריאל, שערי תקווה, ומעלה אפרים הפגינו בסוף השבוע במחאה על שריפת קבר יוסף ו"אוזלת ידו של ראש הממשלה". ההחלטה בקרב המתנחלים אם להמשיך בפעולות מחאה תתקבל רק אחרי יום הכיפורים.
במוצאי שבת חסמו המתנחלים את צומת אריאל ואת הכביש המוביל לצומת תפוח, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר היישובים בידיה, מסחה וכפרים ערביים נוספים באזור. כוח גדול של שוטרים וחיילים נכח במקום. במקביל, נורו יריות לעבר אזור התעשיה באריאל אולם לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.
לדברי שלמה פילבר, מנכ"ל מועצת יש"ע ותושב ההתנחלות פסגות, לעברה נורו יריות בימים האחרונים, "הפלסטינים צריכים להבין שאם הם משבשים לנו את החיים, גם אנחנו נשבש להם את החיים". לדבריו, מתנחלים חסמו בעקבות האירועים צמתים מרכזיים ביהודה ושומרון כמו צומת תפוח, יקיר ומצפה יריחו.
פילבר מציין כי "כעת שורר שקט בשטח", ולדבריו הסיבה לכך היא שינוי המדיניות של צה"ל. "ברגע שצה"ל החליט להשתמש בכוח של טנקים כהרתעה, זה מיד עזר. עד עכשיו היוזמה היתה בידי הפלסטינים. מעכשיו היא עוברת לצה"ל, וזה כבר מורגש בשטח".
במקביל, מנהלים מתנחלים מאלון מורה וכוחות צבא חיפושים נרחבים אחרי הלל ליברמן, תושב ההתנחלות בן 36, שנעלם אמש (יום שבת), לאחר שיצא ככל הנראה לאזור קבר יוסף בשכם.
לדברי עמיחי רמר, מזכיר אלון מורה, "כל היישוב עסוק כעת בחיפוש אחר הנעדר". יש לו טענות לגבי הסיוע של המשטרה והצבא בחיפושים. "אנחנו לא מקבלים גיבוי מספיק מהם בחיפושים, ולכן כל מי שיכול ללכת ביישוב, עוזר בחיפושים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אופן
מחאה מול משרד הביטחון בתל אביב
צילום: חגי אופן
צילום: רונן לידור
המחאה ברחוב ז`בוטינסקי ברמת גן
צילום: רונן לידור
מומלצים