שתף קטע נבחר

סוף עידן: טירוני הצנחנים עוזבים את מחנה סנור

הבסיס נמצא בין יישובים פלסטינים ליד ג'נין, והחיילים נתונים לסכנת ירי ומטעני חבלה. המיקום משבש את מהלך הטירונות, ובעקבות זאת הוחלט לערוך את הטירונות במדבר יהודה. זה המחנה השני שצה"ל מעביר מיהודה ושומרון לבקעה

שנה וחמישה חודשים לאחר תחילת האינתיפאדה "נכנע" צה"ל והחליט להעתיק את טירונות הצנחנים ממחנה סנור שליד ג'נין.
במשך עשרות שנים עברו טירוני הצנחנים את הכשרתם בבסיס. עם תחילת העימות בשטחים שקלו בצה"ל לסגור את הבסיס, בגלל קשיים גדולים באבטחתו. על המחנה מאיימים בקביעות יישובים פלסטינים, המצויים בסמיכות. למרות זאת הוחלט להשאיר את שם את הטירונים.
בגלל המצב הבטחוני הוחלט לצמצם את חופשות הטירונים ולהקטין בכך את מספר הנסיעות אל הבית וחזרה, שבהן הם חשופים לירי או למטעני חבלה. כמו כן הוחלט שלא לערוך מסעות בשטח הסמוך לבסיס, כפי שהדבר היה נהוג בעבר, אלא לצאת לסדרת מסעות מרוכזת בתחומי הקו הירוק.
בתחילה לא נטו בצה"ל לסגור את הבסיס. אולם לאחר שהתברר כי מיקומו הבעייתי מציב מגבלות על אימון החיילים ומסכן אותם ללא צורך, הוחלט שהטירונות תיערך במקום אחר.
המעבר אמור להתבצע בתוך כחודש. נראה כי הבית החדש של טירוני הצנחנים יהיה במדבר יהודה.
יש לציין, כי בסיס הטירונים של גולני, ששכן במחנה בזק ליד ג'נין, הועבר זמנית בתחילת העימות למחנה פלס שבצפון בקעת הירדן. בשבוע שעבר הונחה אבן הפינה לקראת הקמת בסיס קבע לטירוני גולני בסמוך לאום אל פאחם, בתחומי הקו הירוק.
דובר צה"ל אישר אתמול כי בקרוב יועברו טירוני הצנחנים מבסיס סנור. הוא מסר כי הבסיס עצמו יישאר בידי הצבא, וכוח צה"ל יישאר במקום לאבטחה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דו צ
טירונות צנחנים. עוברים דירה
צילום דו צ
צילום דובר צה"ל
"הוחלט שלא לסכן את החיילים"
צילום דובר צה"ל
מומלצים