שתף קטע נבחר

אחרי 10 שנים: היורש גילה בבנק 5 תוכניות חיסכון

10 שנים לאחר מות אביו גילה הבנק ללקוח כי 5 תוכניות חיסכון לא הועברו לחשבונו בטעות. הבנק פיצה את הלקוח

אחד מקוראי המדור קיבל מהבנק שיחת טלפון שרבים היו רוצים לקבל: 10 שנים לאחר פטירת אביו, גילה הבנק 5 תוכניות חיסכון שהיו שייכות לו, ולא היו ידועות עד כה ליורש. על השאלה מדוע לא הודיע הבנק על התוכניות האבודות במשך 10 שנים מאז פטירת האב (האם נפטרה קודם לכן) לא קיבל היורש תשובה ברורה. במחשב הבנק הופיעה ליד החשבונות הערה לא לשלוח דואר".
הקורא מתלונן, כי הכספים הושקעו בתוכניות המשך, שבהן הבנק משלם ריבית אפסית. לדבריו, בסמוך למות האב הגיע לבנק עם צו ירושה, ביקש לסגור את כל חשבונות האב בבנק ולהעבירם לסניף הבנק שלו.
סריקה נוספת בבנק גילתה עוד שתי קופות גמל של האב. הלקוח דרש מהבנק לשערך מחדש את התוכניות ולהעביר את הכסף לחשבון העו"ש.
בדיקת הבנק העלתה, כי לאחר הבקשה לסגור את חשבונות האב, עברו 2 מתוך 7 תוכניות חיסכון של האב לחשבון הבן, ו-5 תוכניות נותרו בבנק. בבנק ציינו: לא ברורה לנו כיום הסיבה לאי העברתן, ויותר מכך אנו תמהים שהדבר לא עורר הערה או הסתייגות כלשהי מצידך במועד סביר סמוך לכך כמתבקש".
הבנק מציין כי לפי רישומיו, כתובת החשבון סווגה כמשובשת מאז שנת 93', ולכן לא נשלחו דיווחים על חסכונות אלה. הבנק ערך חישוב מחדש כפי שדרש הלקוח לקביעת שווי החסכונות בהנחה שהיו מופקדים בתוכניות חיסכון חלופיות ולא בתוכניות המשך. ההפרש מסתכם ב-2,759 שקל, סכום בו זוכה הלקוח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים