שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השוק הסיטונאי יוקם על 50 דונם בצריפין

  תנובה, בעלת השוק הסיטונאי, חתמה על הסכם לרכישת 50 דונם ממתחם הארגז בצריפין תמורת 11.5 מיליון דולר. על השטח תקים תנובה את השוק הסיטונאי החדש. במקביל, מנהלים בעלי מפעל הארגז מו"מ מתקדם עם איש העסקים שלמה שמלצר, למכירת יתרת 80 הדונמים במתחם תמורת 18.5 מיליון דולר

  לפני כמה שבועות נחתם סוף-סוף ההסכם להוצאת השוק הסיטונאי מתל אביב ובניית פרויקט ענק בהיקף של מאות מיליוני דולרים למגורים ומסחר במקומו. מה שלא דווח עם חתימת העסקה הוא היכן ימוקם השוק הסיטונאי החדש. עד כה גרסו מרבית הערכות כי פניה של תנובה, בעלת חברת השוק הסיטונאי, אל אדמות מושב ברקת הסמוך לנתב"ג. ואולם, היום מתברר כי השוק יעבור מתחם הארגז באזור צריפין.

  11.5 מיליון דולר תמורת 50 דונם

  ל-ynet נודע כי בימים האחרונים נרקמה עסקה גדולה בין בעלי הארגז, בראשות חגי שלום, לבין תנובה, שרוכשת מהארגז כ-50 דונם מתוך 130 הדונמים שברשות הארגז בצריפין. תמורת הקרקע תשלם תנובה לארגז 230 אלף דולר לדונם ובסך הכל 11.5 מיליון דולר.
  עוד נודע, כי בעלי הארגז מנהלים במקביל מו"מ מתקדם עם איש העסקים שלמה שמלצר למכירת יתרת 80 הדונמים במתחם תמורת סכום כולל של 18.5 מיליון דולר. ככל הידוע, בכוונת שמלצר לבנות במקום מחסנים ומבני תעשייה שונים. הארגז יוצגה במו"מ עם תנובה על ידי עו"ד יצחק וסטמן, ומטעם תנובה ניהלו את המו"מ עורכי הדין שרגא בירן ודיויד אמיד.
  בעקבות העסקה פורקה למעשה חברת הארגז צריפין. עם השלמת הליך מכירת הקרקע תועבר הפעילות של החברה למפעל הארגז ברחוב יגאל אלון בתל אביב למשך תקופה של כשנתיים, ולאחר מכן תקים החברה מפעל חדש. על שטח המפעל בתל אביב מתוכננת בנייתו של פרויקט גדול למסחר ומשרדים.
  בעבר ניהלו בעלי הארגז מו"מ עם חברת לובינסקי, שביקשה לבנות במקום את המוסך המרכזי שלה ואת מרכז מסירת הרכב החדש, אולם העסקה לא יצאה לבסוף את הפועל.

  2,000 דירות וחניות ענק

  השוק הסיטונאי, המצוי בשליטת תנובה, ממוקם כיום על שטח גדול יחסית של 59 דונם בין הרחובות החשמונאים וקרליבך והוא מהווה מטרד סביביתי ויוצר בעיות תחבורה קשות באזור. רק לאחרונה שילמו תנובה ושותפיה לעירייה סכום של 100 מיליון שקל תמורת הארכת חוזה החכירה של מתחם השוק ל-99 שנים נוספות. על הקרקע שתפונה אמור להיבנות פרויקט הכולל 2,000 דירות יוקרה ב-37 בניינים ועמו חניון ענק לאלפי מכוניות.
  עד מועד פרסום הידיעה לא התקבלה תגובה מתנובה ומשלמה שמלצר. חגי שלום, מבעלי הארגז, סירב להגיב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום משה שי
  בירן. רוכש 50 דונם
  צילום משה שי
  צילום: אופירה יוחנן
  שמלצר. במו"מ לרכישת 80 דונם
  צילום: אופירה יוחנן
  מומלצים