שתף קטע נבחר

לראשונה: קמפיין לעידוד הגיוס לצה"ל של צעירים בדואים

מאז פרוץ האינתיפאדה חלה ירידה בשיעורי הגיוס לצה"ל בקרב האוכלוסיה הבדואית. במסגרת הקמפיין פיתח צה"ל תוכנית לקידום החיילים בלימודים למבחני בגרות או לתואר ראשון. היום ביקרו לראשונה ראשי המועצות הבדואיות בצפון בגדוד הסיור המדברי הבדואי, המוצב בדרום רצועת עזה

ראשי המועצות הבדואיות בצפון ערכו היום (א') ביקור ראשון מסוגו בגדוד הסיור המדברי הבדואי, המשרת בדרום רצועת עזה.
במהלך הביקור קרא יו"ר מועצת זרזיר סא"ל (מיל') חסן אל-הייב לחיילים הבדואים המשרתים בצה"ל להיות גאים בשירות. "אני לא רוצה לשמוע על חיילים בדואים שמורידים את המדים לפני שהם נכנסים לכפר מבושה, אלא שיגיעו עם המדים הביתה ויהיו גאים".

בעיות זהות גורמות לירידה בשיעורי הגיוס

גורם בכיר בפיקוד דרום אמר ל-ynet כי צה"ל פתח לאחרונה בקמפיין במטרה להעלות את שיעור הגיוס בקרב האוכלוסיה הבדואית, ולחזק את הקשר בין הבדואים לבין הצבא.
במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז פרצה אינתיפאדת אל אקצה, חלה ירידה בגיוס הצעירים הבדואים לצה"ל. הבדואים, המשרתים בצבא בהתנדבות, חשים בבעיות זהות שיוצר עבורם השירות. זאת בשל היותם ערבים-מוסלמים, הנאלצים במסגרת השירות להילחם מול בני הלאום שלהם בשטחים.
קצינים בגדוד סיפרו בעבר ל-ynet כי היו מקרים של חיילים שהשתחררו מצה"ל לאחר שבני משפחותיהם נפגעו או נעצרו על ידי המשטרה במהלך אירועי אוקטובר 2000 במגזר הערבי .
במסגרת הקמפיין לעידוד גיוסם של הצעירים הבדואים, ינסו חיילים מיחידת הסיור לשכנע צעירים אחרים בכפריהם להתגייס. צה"ל אף פיתח תוכנית לקידום החיילים הבדואים במסגרתה הם לומדים למבחני הבגרות וחיילים בשירות קבע אף לומדים לתואר הנדסאי ולתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון בנגב. הלימודים והמחייה ממומנים על ידי צה"ל.
התוכנית מנוהלת על ידי מפקד יחידת הגששים בפיקוד דרום, סא"ל פיני גנון, המשמש גם כיועץ לענייני בדואים לאלוף פיקוד דרום, דורון אלמוג.

האח ביקר במוצב אפריקה

היום כאמור התארחו לראשונה ראשי המועצות הבדואיות בצפון, בבסיס הגדוד, העניקו מתנות לחיילים ושמעו על הפיגוע במוצב אפריקה לפני כחודשיים בו נהרגו שלושה חיילים וקצין מהגדוד.
יוסף הואש מזאריב, אחיו של רב סרן אשרף, שנהרג בפיגוע במוצב אפריקה, סייר במקום עם מפקדים מהגדוד ושמע עימם סקירה על מהלך הקרב בו נהרג אחיו. המוצב עצמו נהרס זמן קצר לאחר האירוע.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
לחזק את הקשר עם האוכלוסיה הבדואית. כוחות צה"ל בעזה
צילום איי פי
מומלצים