שתף קטע נבחר

מחקר בסין: זן עגבניה ישראלי - שיאן הייבולים

זרע אחד של עגבניית מזן "דניאלה", המיוצר על ידי חברת הזרע ג'נטיקס, הניב טונה יבול

זרע אחד של עגבניית "דניאלה", המיוצר על ידי חברת הזרע ג'נטיקס, הניב כטונה עגבניות והגיע למקום ראשון במחקר השוואתי שנערך באוניברסיטת ביג'ינג, בו השתתפו זני עגבניות מחברות זרעים מובילות בעולם. מדובר בזן עמיד במיוחד שיכול להתקיים כשנתיים.
המחקר ההשוואתי שנערך בהדרכתו של הפרופ' הונג זהי דונג (Hunang Zhi Dong) נועד לבחון את מערכת השורשים של צמח העגבניה. זן R-144 של "דניאלה" נתן, כאמור, את התוצאות המרשימות ביותר במערכת שורשים מפותחת, במספר הענפים, בכמות הפרחים שחנטו ובמספר הפירות שנקטפו. הצמח גודל בתמיסת מזון (הידרופוניקה) והניב עד כה כ-8,000 פירות.
זרעי עגבניות הם המוצר העיקרי אותו משווקת חברת הזרע ג'נטיקס. מבין זרעי העגבניות המשווקים, אחד החשובים הוא הזן 144 הידוע בשם "דניאלה", שהוא זן עגבניה עתיר יבול ובעל חיי מדף ארוכים. משפחת "דניאלה" כוללת זנים נוספים שנגזרים מהזן המקורי ומותאמים בתכונותיהם לשווקי היעד. בשנים האחרונות זני "דניאלה" מהווים 50% מסך זני העגבניות שמוכרת החברה.
חברת הזרע ג'נטיקס מפעילה בסין (מחוז שנדונג) חוות מחקר והדגמה לגידול זרעי ירקות. החווה משתרעת על פני 25 דונם חממות. היקף המכירות של החברה בסין עומד על כ-1.7 מיליון דולר והוא כולל זרעי עגבניות, פלפל, ירקות אחרים וחמניות.
חברת הזרע ג'נטיקס עוסקת בפיתוח גנטיקה ובמסחור של זרעי ירקות וגידולי שדה. כמו כן משקיעה החברה בפעילויות מחקריות ועסקיות נוספות בתחום הביוטכנולוגיה ומעורבת במספר חברות מו"פ ומסחר בארה"ב ובאירופה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דניאלה" מספר הענפים הרב ביותר
מומלצים