שתף קטע נבחר

נכשל ניסיון פיגוע באפרת

מחבל ניסה לבצע פיגוע בתוך סופרמרקט ביישוב ונהרג. איש לא נפגע מהירי. כמה לקוחות לקו בהלם. בנו של בעל המכולת: "אני מכיר את המחבל, הוא עבד פה כפועל בניין". ראש המועצה: "הוריתי לא לאפשר לערבים להיכנס ליישוב"

עירנותם של אזרחים מנעה שלשום (יום ו') פיגוע קשה ביישוב אפרת.
מחבל מתאבד הגיע להתנחלות, שנמצאת ליד בית-לחם, ונכנס לסופרמרקט במקום. המחבל ניסה לירות לעבר אזרחים שערכו קניות לשבת, ולאחר מכן ככל הנראה ניסה לפוצץ חגורת נפץ שהיתה עליו.
הפיגוע נכשל - והמחבל נהרג על ידי לקוח בסופרמרקט שירה במחבל למוות באקדחו האישי. כמה מהלקוחות שהיו במקום סובלים מהלם - אולם איש לא נפגע.
כוחות הביטחון שהגיעו למקום פינו את האיזור מהתושבים, ופתחו בסריקות. חבלני המשטרה החלו בפעולות לנטרול חומרי הנפץ בזירה, שנמשכו שעות ארוכות.
לואי דיוויס, תושב אפרת שירה במחבל, אמר בחקירתו במשטרה: "ערכתי קניות במקום, ואז שמעתי פיצוץ. הסתובבתי לכיוון מקום הרעש, ראיתי את החשוד, ויריתי בו".
המשטרה חושדת כי המחבל תיכנן להניח מטען קטן במכולת ואז, כאשר יגיעו כוחות ההצלה, לפוצץ את חגורת הנפץ שעל גופו.
על פי דיווח של כמה תושבים, המחבל המתאבד הוא פלסטיני שעבד ביישוב כפועל בניין. גם לאחר הפיגוע הקודם בהתנחלות, ביישוב קרני שומרון, דיווחו תושבים כי המחבל שביצע את הפיגוע עבד בעבר במקום.
מקורות פלסטינים מוסרים כי המחבל הוא מוחמד טאופיק שימאלי, בן 24 מהכפר דוחא.

בנו של בעל המכולת: "אני מכיר את המחבל"

יוני ג'קסון, בן 14 וחצי, בנו של בעל המכולת שבה אירע הפיגוע, סיפר ל-ynet על שהתרחש: "הערבי נכנס למכולת, אני מכיר אותו, ראיתי אותו כמה פעמים בעבר, כי הוא עובד בישוב. הוא לבש מעיל שחור גדול וחבש משקפי שמש. הוא נראה לי מיד חשוד כי היום חם מאוד וזה היה מוזר שהוא לובש מעיל כבד כל כך. התחלתי ללכת לכיוון מנהל החנות, כדי לומר לו שהאיש חשוד, שהוא נראה מוזר. ואז שמעתי בום גדול, התחלתי לרוץ החוצה, והתקשרתי למשטרה".
נדיה מטר, תושבת אפרת, סיפרה: "המחבל נכנס למפלס התחתון של המכולת, היו שם המון אנשים, כמו בכל יום שישי. הוא התחיל לירות והספיק לירות 10 כדורים. הוא הספיק ללחוץ על חגורת הנפץ אבל היה שיבוש וזה נס הפורים שלנו, כי נשמע פיצוץ קטן אבל הוא לא הצליח לפוצץ את המטען הגדול. אנחנו משלמים את המחיר של הליברליות המשוגעת של ראש המועצה, שאישר כניסה של ערבים לישוב. אנחנו מחפשים עור של חזיר כדי לעטוף את הגופה, כנראה שנצטרך לשמור עור של חזיר בבתים שלנו למקרים כאלה".

ראש המועצה: "הוריתי לא לאפשר לערבים להיכנס"

איתן גלן, ראש מועצת אפרת השוהה בחו"ל, אמר ל-ynet כי "לאחר הארוע בקרני שומרון נוכחתי לדעת שאין הוראה מגורמי צבא בעניין כניסת ערבים ליישוב, והגעתי למסקנה שצריך לסגור את היישוב לכניסת פועלים ערבים. הוריתי לגורמי הביטחון ביישוב לא לאשר כניסה של ערבים לתוכו, עד אחרי פורים. לאחר נסיעתי שינו את ההחלטה שקיבלתי בנושא.כתבתי גם מכתב לכל התושבים, בו ציינתי שאמנם אין התראה ספציפית, אבל כדאי שבעלי הנשק האישי יישאו אותו עמם. ארוע מהסוג הזה היה צפוי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים