שתף קטע נבחר

2 מיליון ש"ח יחולקו בין הזוכים ב"דיוקן ראשון"

הפרוייקט, יוזמה של מפעל הפיס, יעניק מלגות בסכום של 90 אלף ש"ח לכל אמן

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות הכריזה היום על 20 זוכים בפרוייקט "דיוקן ראשון". האמנים הזוכים יקבלו מלגת יצירה שנתית בסכום של 90 אלף ש"ח לכל אחד. הסכום הכולל שהשקיעה מועצת מפעל הפיס בפרוייקט עומד על שני מיליון ש"ח.
הזוכים הם: הצלמים אוהד מטלון, נועה זית, עמית גרון. הציירים אלדר פרבר, אייל אדלר-קלנר, הדס לוי, לירון לופו, מריק לוכנר, נדב ויסמן, נטע הררי-נבון, קרן שפילשר, רותי הלביץ-כהן, תרצה פרוינד. אמני הוידאו איילת הדר, אליסף קובנר, גדי ברוך, ינאי טויסטר, רעיה ברוקנטל, רעם דון, ואמנית המיצב מנאל מחמיד.
השיפוט היה אנונימי, וכלל שלושה שופטים מחו"ל: ד"ר לורנד הייגי (המנהל היוצא של המוזיאון לאמנות מודרנית אוסף לודוויג בוינה); ד"ר רוברט מורגן – אוצר, חוקר ומרצה לאמנות מניו-יורק; פרנק טיסינג – מנהל המרכז לאמנות בת זמננו בברדה שבהולנד.
356 יוצרים בסך הכל הגישו את עבודותיהם לפרוייקט הייחודי של מועצת הפיס שמטרתו לעודד אמנים צעירים, אזרחי ישראל עד גיל 35 בתחום האמנות הפלסטית (ציור, פיסול, צילום אמנותי, ווידאו ארט). בעוד שנה תקיים המועצה תערוכה מוזיאלית מסכמת של הפרוייקט, במהלכה תתקיים מכירה פומבית של היצירות. מחצית מההכנסות יינתו לאמנים, והשאר יוחזר למועצת מפעל הפיס למטרות דומות.
יוזם הרעיון והפרויקט, מר אברהם כץ-עוז, שהוא גם בנה של הציירת המנוחה ציונה תאג'ר, אמר עם פרסום שמות הזוכים: "הפרויקט הוא אלטרנטיבה והזדמנות נדירה לחשיפה ולקידום האמנים הצעירים, תוך כדי סיוע כספי ומתן במה ליצירתם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיוקן ראשון של הצייר אלדר פרבר
דיוקן ראשון של הציירת הדס לוי
לאתר ההטבות
מומלצים