שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יואב גת: ממחנה אימונים, לכלא צבאי

  יואב גת, התקווה האולימפית של ישראל, לא התייצב בבסיסו לאחר מחנה אימונים באנדורה ונשפט לשבוע מאסר. מאמן נבחרת ישראל בשחייה, ליאוניד קאופמן: "בעוד חמישה שבועות הוא אמור להשתתף באליפות העולם, עכשיו מכניסים אותו לכלא?"

  יואב גת, התקווה האולימפית של ישראל בשחייה, צפוי להיכנס מחר (ד') לכלא צבאי למשך שבוע ימים, לאחר שהוכרז כנפקד מצה"ל. ד"ר שוקי דקל, סמנכ"ל משרד המת"ס, נתבקש אמש לפעול לביטול רוע הגזירה.
  שיאן ישראל ב-200 מ' גב לא התייצב שלשום בבסיסו, לאחר ששב ביום שישי האחרון ממחנה אימונים באנדורה בתנאי גובה שנמשך 3 שבועות. אתמול בצהריים נשפט ונקבע עונשו.
  גת זכה במקום ה-6 באליפות העולם ובמדליית הכסף באליפות אירופה האחרונה בבריכות קצרות. מאז שקיבל את הבשורה היה גת טרוד מאוד מהמאסר הצפוי לו ולא היה מסוגל להתאמן עם הנבחרת.
  ליאוניד קאופמן, מאמן נבחרת השחייה: "בזמן האחרון המפקדים של יואב לא בדיוק מבינים אותו. זה התחיל כבר בדצמבר באליפות אירופה כשיואב הגיש בקשה למיוחדת. כל המפקדים חתמו לו למעט מפקד הבסיס ויואב בתמימותו לא בדק שחסרה החתימה הכי חשובה, ונסע לאליפות אירופה".
  "כבר אז, למרות שזכה במדליית כסף, יואב נשפט, הוזהר וכמעט שהוכנס לכלא. מאז החלו לרדוף אחריו וכל השיחות שלו עם המפקדים לא עזרו. לא מדובר בסתם ספורטאי מצטיין, אלא באחד הספורטאים הבכירים שלנו. בעוד חמישה שבועות הוא אמור להשתתף באליפות העולם במוסקבה, עכשיו מכניסים אותו לכלא? על מה? השירות הלאומי של יואב גת הוא גם להתאמן ולהביא הישגים למדינת ישראל".
  גת, המתאמן מדי יום כ-8 שעות נדרש להתייצב בבסיסו לפחות למשך 6 שעות ביום. קאופמן: "מדובר בספורטאי שעולה למדינה מעל חצי מיליון שקל בשנה. ישיבתו בכלא תהווה פגיעה חמורה בספורט הישראלי".
  מדובר צה"ל נמסר כי הנושא ייבדק היום.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יופי (ערן כהן)
  שיאן ישראל ב-200 מ'. יואב גת
  צילום: יופי (ערן כהן)
  מומלצים