שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנכים: "יש לנו תחושה של ניצחון הצדק"
  ההסכם שנחתם עם מנכ"ל ראש הממשלה הבוקר, אחרי 73 ימי שביתה, יעלה לממשלה כ-400 מיליון שקל. נציגי הנכים הודיעו כי למרות הכל, הם לא הולכים לשום מקום עד לאחר אישור ההסכם ביום ראשון בישיבת הממשלה

  נציגי הנכים הגיעו הבוקר (ה') להסכם עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה. עם זאת החליטו להמשיך בשביתתם עד לאישור ההסכם בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב. יו"ר מטה המאבק, אריה צודקביץ', אמר לאחר החתימה על ההסכם כי "יש תחושת ניצחון, ניצחון הצדק".
  לאחר 9 שעות של משא ומתן רצוף בין נציגי הנכים ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, ושביתה בת 73 ימים, חתמו הצדדים על ההסכם. על ההסכם חתום גם יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ.
  "כשהגיע אתמול ראש הממשלה, דפק על השולחן ואמר שלא יוצאים מפה בלי לחתום, הבנו שהפעם הדברים באמת ייסגרו", אמר צודקביץ'.
  על פי ההסכם, כ-100 אלף נכים יקבלו תוספת של 300 שקל לחודש; תינתן קצבת שירותים מיוחדים; נכה ימשיך לקבל קיצבה גם אם עבר את גיל הפנסיה; ותימשך אפשרות להשתכר עד שכר מינימום לשם קבלת קצבת נכות. כמו כן הוסכם על הקמת ועדה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס, שתבחן את כל שאר התנאים.
  ההסכם יעלה לממשלה כ-400 מיליון שקל בתקציב לשנת 2002.
  בשבוע שעבר הגיעו נציגי הנכים לטיוטת הסכם עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אולם לאחר מכן הם טענו כי הממשלה חזרה בה ממספר הבטחות ולכן החליטו היום להמשיך לשבות עד לאחר אישור ההסכם בממשלה.
  "התחושה היא אחלה תחושת ניצחון, וניצחון הצדק. ההסכם אליו הגענו הוא פחות או יותר הדברים שרצינו מלכתחילה. את חג הפסח נוכל לחגוג בבתים עם המשפחות", אמר צודקביץ'. לדבריו, ההישג הגדול הוא הקמת הוועדה שתיתן טיפול יסודי בעיית הנכים. "זה יותר חשוב לנו מהכסף שנקבל".
  במשך 73 ימים שבתו הנכים מול משרד האוצר בירושלים בדרישה לשפר את תנאיהם. במסגרת שביתתם חסמו פעם אחר פעם את קרית הממשלה בירושלים, ונשארו במקום גם בתנאי מזג אוויר קשים כגון שלג, כשהם סובלים מבעיות בריאות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הנכים: "יש לנו תחושה של ניצחון הצדק""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים