שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גינוי חריף לטלעד על השידור המפוצל

  זכיינית ערוץ 2 שידרה את סיקור הפיגוע ואת משחק הכדורגל במסך מפוצל; מועצת הרשות השניה ממליצה לנקוט נגדה באמצעי הענישה המירביים

  מועצת הרשות השנייה מותחת הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על התנהגותה של זכיינית ערוץ 2 "טלעד" אמש במהלך שידור הפיגוע בירושלים. הביקורת באה בעקבות ההחלטה של "טלעד" לשדר את סיקור הפיגוע בשכונת בית ישראל בירושלים על גבי מסך מפוצל, במקביל לשידור משחק הכדורגל בין מכבי חיפה למכבי קריית גת. עם היוודע דבר הפיגוע, הובילה קריית גת, הקבוצה החלשה בליגת העל, על מכבי חיפה, מוליכת הטבלה והאלופה, בתוצאה 3:0 - תוצאה סנסציונית ומעוררת עניין.
  בהודעת המועצה נאמר כי היא החליטה "לגנות בכל לשון של גינוי את התנהגותה הנואלת של 'טלעד' ומנהלה עוזי פלד, ברגעים הקריטיים של פיגוע הדמים ההמוני בירושלים". עוד המליצה מועצת הרשות להנהלת הרשות לנקוט באמצעי הענישה המרביים כנגד "טלעד", וליטול עקב שידור זה את זמן הפרסומות המרבי בזמן צפיית שיא. עוד נמסר מהמועצה כי התנהגות "טלעד" במוצ"ש היא חוליה נוספת בסדרת החלטות אומללות שהתקבלו במסגרת שידורי הזכיינית בזמן פיגועים המוניים. מעשים אלה גונו, כל אחד בשעתו, והרשות כבר החלה בהליכי ענישה נגד "טלעד", בגין דחיית הדיווח על האירוע החבלני בקרני שומרון (16.2.02), בשל משחק כדורגל.
  במכתב תגובה מאשים עוזי פלד, מנכ"ל "טלעד", את הרשות השנייה ב"התנהלות שאינה ראויה למוסד ציבורי". "הופתענו, ולא בפעם הראשונה, שללא כל ברור מראש עימנו, הוציאה הבוקר הרשות השנייה הודעה לעיתונות ובה גינוי חמור נגדנו", כותב פלד למוטי שקלאר, יו"ר הרשות השנייה. "טלעד העבירה את השידור לחברת החדשות עם התקבל הידיעה, ובשעה 20:00 לערך, כשלא היו ידועים עדין פרטי האסון, החלטנו לשדר במשך כעשר דקות מסך מפוצל, ללא פרסומות וללא קול ממגרש הכדורגל. השיקולים הכלכליים אמש היו מאתנו והלאה, הפסדנו למעלה ממיליון ש"ח... מקץ עשר דקות, כשהוברר לנו שיש הרוגים בפיגוע הפסקנו לחלוטין את שידור המשחק. בדיעבד, לו היינו יודעים מראש את ממדי האירוע, לבטח לא היינו משדרים מסך מפוצל", כותב פלד.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המסך המפוצל של טלעד אמש
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים