שתף קטע נבחר

הלינץ' ברמאללה - לפחות שני חיילים הרוגים

בקבינט הביטחוני דווח על שלושה חיילים שנרצחו. דובר צה"ל עדיין מדווח על שניים בלבד. חיילי המילואים שתעו בדרך, נעצרו אתמול במחסום פלסטיני, ונלקחו לתחנת המשטרה ברמאללה. מאות צעירים פרצו לתחנת המשטרה וביצעו בהם לינץ'. הפורעים התעללו בחיילים וגררו את גופותיהם לאורך הרחוב

עדיין לא ברור אם שניים או שלושה חיילים נרצחו אתמול (יום ה') באכזריות בידי ההמון הזועם ברמאללה. בקבינט נמסר על שלושה חיילים שנרצחו, אבל דובר צה"ל ממשיך לדווח על שני הרוגים בלבד. ההסבר להבדל בדיווחים הוא שהפלסטינים מסרו לישראל על שלושה חיילים שנרצחו, אבל צה"ל לא הצליח למצוא אף חייל שנעדר, מלבד שני חיילי המילואים שגופותיהם הועברו לישראל.
מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי שני חיילי המילואים, שנרצחו ברמאללה על ידי המון זועם, עברו על פני מחסום צה"ל מול הכניסה המערבית לרמאללה, ולא נעצרו על ידי החיילים, האמורים למנוע מכלי רכב ישראליים להיכנס לרמאללה.

הפלסטינים התעללו בגופות

דיווחים שהצטברו במהלך יום אתמול מלמדים על הדרך האכזרית שבה נרצחו חיילי המילואים ברמאללה.
הכל החל בשעה שהחיילים, שגוייסו אתמול לשרות מילואים בתפקיד נהגים, נסעו במכוניתו הפרטית של אחד מהם לכיוון בסיסם באיזור רמאללה.
החיילים חלפו על פני המחסום ונכנסו לרמאללה, שם זוהו על ידי קבוצת פלסטינים שהחלו ליידות אבנים במכוניתם. הם הוצאו מן המכונית והובלו, תוך שהפלסטינים תוקפים אותם בכל חלקי גופם, לתחנת המשטרה הפלסטינית.
תמונות הטלוויזיה מהמקום הראו מחזות זוועה של פלסטינים צוהלים ברחוב, בעוד שחבריהם מכים את החיילים למוות ומניפים את ידיהם לאות ניצחון. אחד מהחיילים הושלך מחלון הבניין לרחוב, ושם המשיכו הפורעים, לעיני המצלמות, לבעוט בו למוות, בעוד הוא שוכב על הרצפה חסר אונים.
לפי עדויות שאספו כתבי סוכנות הידיעות הצרפתית, ההמון הפלסטיני, שפרץ לתחנת המשטרה, היכה את החיילים באלימות רבה, דקר אותם וגרר את גופותיהם ברחוב עד לכיכר מנארה, שבמרכז רמאללה. כתב הסוכנות הצרפתית דיווח כי ראה גופה של אדם לבוש מכנסי צבא מגואלת בדם, עם סימני מהלומות בראשו.
לצה"ל נודע שגופתו של אחד החיילים הנרצחים נגררה מאחורי מכונית ברחובות רמאללה, בדומה לבובה של חייל ישראלי שנגררה אתמול באופן דומה בשידורי הטלוויזיה הפלסטינית.
בצהריים הועברו הגופות על ידי המשטרה הפלסטינית לבסיס התאום והקישור עם צה"ל, שם בדק אותן רופא, ואמר שאין כבר את מי להציל.

ערפאת גינה

ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף גיורא איילנד, אמר אמש כי "ההמון ביצע בהם לינץ' ושום עזרה לא ניתנה להם, למרות שמדובר בשני אנשים שטעו בדרכם. הארוע הוא תוצאה צפויה של ההסתה המשודרת בכלי התקשורת הפלסטיניים. אחד מן החיילים נגרר ברחובות העיר מאחורי מכונית. אתמול ראו בטלוויזיה הפלסטינית תרגול על בובה, והיום הם עשו זאת בחי".
ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת גינה את האירוע, ועוזריו אף טענו שיותר מעשרה שוטרים פלסטינים נפצעו בניסיון להגן על החיילים. ואולם ישראל לא קיבלה את הדברים והאשימה את ערפאת והרשות הפלסטינית באחריות לאירוע.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ההמון הפלסטיני מתעלל באחד מחיילי המילואים
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
אחד מהמתפרעים מניף ידיים מגואלות בדם מחלון תחנת המשטרה ברמאללה
צילום: איי אף פי
צילום: אי פי
תחנת המשטרה הפלסטינית ברמאללה, אחרי שצה"ל הפציץ אותה
צילום: אי פי
מומלצים