שתף קטע נבחר

"שחטתי את בעלך לפני כמה דקות"

חני אברהמי מפתח תקווה טלפנה לפלאפון של בעלה ונדהמה לשמוע את אחד מרוצחיו, שהתפאר בפניה על המעשה. כך היא שמעה לראשונה על מותו של בעלה. הנרצח השני הוא ואדים נורז'ץ, בן 35 מאור עקיבא, שהתחתן רק לפני 5 ימים, והשאיר אחריו אשה בהיריון

שמות אנשי המילואים שנרצחו בלינץ' שהיה ביום חמישי ברמאללה, הותרו הלילה לפרסום. השניים הם יוסף (יוסי) אברהמי, בן 38, תושב פתח תקווה, וואדים נורז'ץ, בן 35, תושב אור עקיבא.

"את לא מבינה, אמרתי לך ששחטתי אותו"

ביום חמישי בשעה 11 בבוקר, צלצלה חני אברהמי, 31, תושבת פתח תקוה, למכשיר הטלפון הסלולרי של בעלה יוסף (יוסי), ממנו נפרדה רק שעה וחצי קודם לכן, כשהקפיצה אותו לתחנת האוטובוס בדרכו למילואים, אחרי חופשה בת יום שבילה בבית.
מעברו השני של הקו ענה לה אדם בעל מבטא ערבי. "מייד כשביקשתי את יוסי הוא אמר לי 'עכשיו שחטתי אותו'", סיפרה חני לראש עיריית פתח תקווה, איציק אוחיון.
"חשבתי שזה מעשה קונדס, הסתכלתי על חברה שהיתה אתי בתדהמה. הוא ניתק לי את הטלפון בפנים. התקשרתי שוב כעבור שלוש דקות, ביקשתי את יוסי, ושוב הוא אמר לי, 'מה, אתה לא מבינה? הרי אמרתי לך ששחטתי אותו לפני כמה דקות'", היא מספרת כשדמעות בעיניה. כך שמעה חני אברהמי לראשונה על הרצח המחריד של בעלה בידי ההמון ברמאללה.
גופתו של אברהמי זוהתה על פי מסמכים שנמצאו בבגדיו, ומהמשפחה נחסך הצורך לזהות את הגופה. מאז היוודע דבר האסון, שוהה חני אברהמי בבית דודתה שגידלה אותה, ד"ר רוזה יופה, יחד עם שלושת ילדיה, ילדה בת 8, תלמידת כיתה ב', ושני תאומים בני 5.

בנו בן ה-5 של יוסי: "מי ייקח אותנו לפיקניק בשבת?"

המשפחה עדיין מתקשה לעכל את האסון. לחבריה, לבני משפחתה ולראש עיריית פתח תקווה, אשר הגיעו אל הבית לניחום אבלים, סיפרה חני: "ביום רביעי בערב יוסי חזר הביתה, וסיפר שלא היתה פעילות, אז הם קיבלו אישור מהמפקדים לצאת לחופשות. למחרת הקפצתי אותו לתחנת האוטובוס, ואז הם תעו בדרך ומצאו את מותם. תכננו טיול בחופשת סוכות. הכל נהרס".
אחד התאומים התפרץ לשיחה: "מי ייקח אותנו כל שבת לפיקניק?". הוא מספר לנוכחים איך היכו את אביו, מדגים באגרופיו הקטנים. אחר כך הוא מסתכל בעיני אמו ואומר לה: "למה את בוכה? הבטחת שלא תבכי".
יוסי אברהמי, בן 38, עבד כחשב בחברת זירוקס. הוריו שוהים כעת בבולגריה, בטיול, ועד לשעה מאוחרת בלילה ניסו הקונסול הצבאי ובני המשפחה לאתרם, כדי להודיע להם את הבשורה המרה. ההלוויה תתקיים ביום ראשון בשעה 15:30 אחר הצהרים.

ואדים התחתן רק לפני חמישה ימים

חייל המילואים השני שנרצח ברמאללה הוא תושב אור עקיבא, ואדים נורז'ץ, בן 35. נורז'ץ, שהתחתן רק לפני חמישה ימים, הותיר אחריו אשה בהיריון, ובת מנישואים קודמים.
אמו ואחותו של נורז'ץ, ששהו בביתן בנתניה, הובאו לאור עקיבא על ידי חיילי קצין העיר נתניה ושם, בביתו, קיבלו את הידיעה המחרידה.
הלוויתו של נורז'ץ התקיימה ביום שישי בשעה 13:00 בחלקה הצבאית של בית העלמין באור עקיבא.

חשש מפעולות נקמה

שקט חזר לשרור באור עקיבא, לאחר שראש המועצה, יעקב אדרי, הגיע לבית האבלים, וביקש מהתושבים לשמור על איפוק.
בחדרה, הסמוכה לאור עקיבא, כינס ראש העירייה, ישראל סדן, ישיבת חירום, בעקבות ריבוי הידיעות אודות התפרעויות הצפויות בעיר, והחשש שתושבים יהודים ינסו לנקום בערבים. בתיאום עם מפקד תחנת משטרת חדרה, סנ"צ דודו הראל, הוזרמו לעיר מאות שוטרים ומאות שוטרי מג"ב, המסיירים בעיר ומאבטחים את כל הצמתים. לפנות ערב שלחו בעלי העסק בעיר את העובדים הערבים-ישראלים אשר מועסקים על ידם, לבתיהם.
בכל הכניסות לעיר הוצבו מחסומים של משמר הגבול, שעורכים סריקות בכלי הרכב הנכנסים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:רפרודוקציה
ואדים נורז`ץ. נרצח ברמאללה
צילום:רפרודוקציה
צילום:דו`צ
יוסף אברהמי. הבשורות האיומות בטלפון הסלולרי
צילום:דו`צ
צילום איי אף פי
ההתעללות ברמאללה
צילום איי אף פי
צילום: איי אף פי
המון פלסטיני פוגע בחיילים
צילום: איי אף פי
מומלצים