שתף קטע נבחר

השר ישי: סעיף הלאום יימחק רק אצל גרים

לפני כשלושה שבועות חייב בג"ץ את שר הפנים לרשום גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים בתעודת הזהות. בשבוע שעבר, נקבע בהסכם פשרה כי סעיף הלאום יימחק מכל תעודות הזהות. אתמול (ב') הפתיע ישי ביוזמה חדשה

בתנועה הרפורמית מאשימים כי "שר הפנים אלי ישי אינו חדל לנסות להמרות את פי בג"ץ בהצעות שערורייתיות", זאת בעקבות פעילותו של ישי למחיקת סעיף הלאום מתעודות הזהות של גרים בלבד. ישי פנה אמש (ב') ליו"ר ועדת חוקה ח"כ אופיר פינס וביקש להביא מיידית לוועדה את שינוי התקנה בעניין מחיקת סעיף הלאום בתעודת זהות. בניגוד לסיכומים המוקדמים, הדגיש ישי כי הכוונה איננה למחיקת סעיף הלאום מכל תעודות הזהות, אלא רק מתעודות הזהות של גרים מכל סוג (אורתודוקסים קונסרבטיבים ורפורמים).
יצויין כי בעקבות פסיקת בג"ץ לפני כשלושה שבועות על פיה חוייב משרד הפנים לרשום גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים בתעודת הזהות ובמרשם האוכלוסין והודעתו של ישי כי לא יבצע את ההוראה, הוסכם בשבוע שעבר בפגישה של ראשי הקואליציה עם ראש הממשלה אריאל שרון כי ימחק סעיף הלאום מתעודות הזהות. אתמול כאמור, דרש ישי כי מחיקת סעיף הלאום תתבצע רק בתעודות זהות של גרים.
קודם לכן, בתגובה לסירובו של ישי למלא אחר הוראת בג"ץ, הינחה היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין את היועצת המשפטית של משרד הפנים, שרית דנה, להורות למנהל מרשם האוכלוסין, הרצל גדז', לרשום מיידית גרים רפורמים וקונסרבטיבים כיהודים.
אתמול פנה ישי לרובינשטיין וביקש ממנו לייצג אותו בתביעה על ביזיון בית המשפט שהוגשה נגדו על ידי נציגי התנועה הרפורמית בשל סירובו למלא את הוראת בג"ץ. בית המשפט העליון אמור לדון בתביעה ביום שישי הקרוב וישי הודיע כי במידה והיועץ יסרב לייצג אותו, הוא מבקש את אישורו לייצג את עצמו בפני בג"ץ על ידי עורך דין פרטי.
סיעת ש"ס נמנעה אמש בהצבעת אי האמון שהגישה המפד"ל בדרישה לחוקק חוק שיקבע כי רק גיור על פי ההלכה יוכר בישראל.
יו"ר ועדת חוקה, ח"כ אופיר פינס, אמר בתגובה ליוזמת ישי: "הופתעתי לשמוע על היוזמה. אם יהיה ביטול של סעיף הלאום בתעודות הזהות הוא יחול על כולם. אם לא יהיה ביטול – יתכבד נא שר הפנים וירשום את הגרים מכל הזרמים כיהודים. אני לא אשתף פעולה עם ההתחכמויות של השר ישי, שמנסה לחמוק מביצוע פסיקת בג"ץ בכל מחיר וכתוצאה מכך מטביע אות קין על מאות אלפי אזרחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
השר אלי ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים