שתף קטע נבחר

הפיגוע בשלומי: המחבלים חצו את הגדר עם סולם

יומיים לאחר הפיגוע נמצא הפתרון לתעלומה מהיכן הגיעו המחבלים: סמוך לגבול נמצא סולם קשתי מוסתר ולידו סימני עקבות. סימנים נוספים שנמצאו מעידים שהמחבלים שהו בישראל זמן ארוך מבלי להתגלות. מפקד האוגדה: לא מדובר בסולם אלא ב"מתקן מיוחד"

יומיים לאחר הפיגוע על כביש שלומי-מצובה נמצא הפתרון לתעלומה מהיכן הגיעו המחבלים. בצד הלבנוני של הגדר, סמוך לגבול, נמצא סולם קשתי מוסתר ולידו סימני עקבות משני עברי הגבול. בתדרוך לכתבים אמר מפקד האוגדה באזור, תא"ל מאיר כליפי, שלא מדובר בסולם אלא ב"מתקן מיוחד שנבנה לצורך החדירה".
בתוך שטח ישראל נמצאו סימנים נוספים המעידים כי המחבלים שהו במשך זמן ארוך אולם לא התגלו. כליפי טוען כי בשטח לא נמצאו ממצאים המעידים על משך שהותם בארץ, אולם להערכתו, הם שהו בישראל כיממה.
ה'סולם' הוטמן בשטח לבנון במרחק של כ-150 מטרים מצפון לגדר, עד ליום בו בוצעה החדירה. לדבריו החולייה בת שני המחבלים הכירה את השטח היטב וכן את הגדר. לאחר החדירה סילקו סייענים את הסולם והסתירו אותו בצד הלבנוני של הגבול. כליפי ציין שיעד הפיגוע- כביש מצובה-שלומי, לא היה מקרי אלא נבחר מתוך מחשבה, אולם הוא סרב לפרט מדוע.
כליפי הוסיף כי צה"ל אמנם מפעיל אמצעים טכניים באזור הגבול אולם החדירה לא התגלתה כיוון שלא היתה נגיעה בגדר וכן כי "ישנם פערים מסויימים גם בטכנולוגיות הקיימות בידנו". לדבריו, צה"ל נערך בהתאם כדי למנוע חדירות עתידיות, אולם הוא סרב לפרט.
כליפי הכחיש כי אתמול, בהוראת הדרג המדיני, לא הורשו גששים להתקרב לגדר.
בתוך כך נבחנת האפשרות כי למפגעים סייעו ערבים ישראלים.

פרס: מתרבים הסימנים שמדובר בחיזבאללה

שר החוץ פרס אמר היום במהלך ביקור תנחומים אצל משפחות הרוגי הפיגוע בצפון ש"מתרבים הסימנים שהחיזבאללה הוא שביצע את הפיגוע".
פרס ציין ש"החיזבאללה הוא סכנה אמיתית, ובראשו עומד אדם שהוא רוצח חסר כל רגש אנושי". שר החוץ הבהיר כי "ישראל תפעל כדי למנוע איום על יישובי הצפון בכל דרך אפשרית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גופת אחד המחבלים
צילום: רויטרס
מומלצים