שתף קטע נבחר

בטאון ש"ס: ציונים הם אנטי יהודים

מנכ"ל הביטאון "יום ליום" תוקף במאמר המרכזי את הציונות ומנהיגיה, בעיקר את הרצל, אותו הוא מכנה "הוזה המדינה" ו"רשע". לדבריו, "תלמידיהם של אבות הציונות קיימים בינינו ויש להם דעות קדומות גזעניות". ח"כ לפיד: זו תערובת נוראה של רשעות ובורות

התקפה חריפה על הציונות ועל חוזה המדינה בנימין זאב הרצל בבטאון ש"ס "יום ליום". בגיליון סוף השבוע שצפוי להתפרסם היום (ה') בצהריים, זכה המאמר המרכזי של העיתון, אשר נכתב מדי שבוע על ידי מנכ"ל העיתון רפי מלאכי לכותרת "ציונים = אנטי יהודים".
מלאכי מתייחס במאמרו לקלטת הוידאו האחרונה מבית מדרשו של הרב המחזיר בתשובה, אמנון יצחק. הקלטת תוקפת בחריפות את הציונות ואת מנהיגיה, דוד בן גוריון, זאב ז'בוטינסקי ובעיקר הרצל. מנכ"ל ביטאון ש"ס מכנה את הרצל "הוזה המדינה" ו"רשע" ובין היתר מתאר את הצילומים מהקלטת אשר בהם הושמעו לבני נוער ציטוטים של הרצל כגון "רעיון מצוין עולה בלבי למשוך אנטישמים ישרים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי". בני הנוער שנשאלו בקלטת מי אמר את הדברים, ענו "היטלר".
עוד כותב מלאכי כי "העדפנו להמעיט כדי לא למלא את עיתוננו ברפש, על הציבור לשפוט ולהחליט האם ראוי לכנות את הרצל חלילה בשם 'חוזה מדינת היהודים'".
מלאכי מספר לקוראיו כי "ראשי הציונות רצו להקים מדינה אירופית חילונית שתהיה בעלת רוב דמוקרטי אשכנזי וכן ש"על העדה המרוקאית הקדושה אמר בן גוריון 'עם פרימיטיבי, השכלתם גובלת בבורות, הם עולים אך במעט על הערבים הכושים והברברים, הם עצלנים ושונאי עבודה'".
את המאמר מסיים מלאכי בהמלצה לראות את סרטו של הרב אמנון יצחק "כדי ללמוד מי היו ראשי המדינה. לצערנו ניווכח שתלמידיהם קיימים עתה בינינו, עם אותן דעות קדומות גזעניות".
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, אמר בתגובה לדברים: "זוהי תערובת נוראה של רשעות ובורות שכלל אינה ראויה שאנשים כמונו יתייחסו אליה. אנשים שיש בהם טיפה של רגש לאומי וציוני בכלל לא מוכנים לדבר עם אנשים מהסוג הזה. זה רק מוכיח את כל מה שאנחנו טוענים לגבי החבורה הרקובה הזו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים