שתף קטע נבחר

כדור חדר לאוטובוס הממוגן - וצעירה נהרגה

אש נפתחה לעבר אוטובוס אגד ממוגן מפני ירי סמוך להתנחלות עטרת. כדור אחד חדר לאוטובוס מבעד לחלק העליון של החלון, שאינו ממוגן, ופגע בראשה של אסתר קליימן, בת 23. חייל נפצע קל מירי לעבר מחסום שהוצב באזור

אסתר קליימן, בת 23 מההתנחלות נווה-צוף, נרצחה אתמול בבוקר (א') מאש שנורתה לעבר אוטובוס סמוך להתנחלות עטרת שמצפון לרמאללה.
מתחקיר ראשוני עולה שמחבלים ירו מרכס גבוה לעבר אוטובוס אגד ממוגן מפני ירי, שנסע מעטרת לעבר ההתנחלות נווה צוף. כדור אחד חדר לאוטובוס מבעד לחלק העליון של החלון, שאינו ממוגן, ופגע בקליימן, שנפצעה בראשה באורח אנוש. האוטובוס חזר לשער ההתנחלות עטרת. כוחות מד"א ורופא צבאי טיפלו בקליימן, אבל היא נפטרה מפצעיה.
קליימן עבדה כגננת בעפרה. אביה, נחמן קליימן, היה דובר אל-על. היא הובאה למנוחות אתמול ב-16:00 בבית העלמין בנווה צוף.
כוחות הביטחון פתחו לאחר הפיגוע בסריקות אחר היורים. צה"ל הציב מחסומים באזור, וחייל צה"ל נפצע קל מירי לעבר אחד מהמחסומים.
ראוי לציין כי באוטובוסים הממוגנים מפני ירי יש קטעים, בעיקר בחלקו העליון של האוטובוס, שאינם ממוגנים משיקולים של משקל - כדי שהאוטובוס לא יהיה כבד מדי. בדרך כלל הנוסעים באוטובוסים הממוגנים מודעים לקטעים החשופים, וקיימות הנחיות שלא לעמוד באוטובוס, על מנת להימנע מפגיעה.

"חייל עבר בין כולם, ואז גילו שאסתר נפגעה"

עטרת בלס, בת 18 מהיישוב נווה צוף, הייתה באוטובוס שבו נהרגה קליימן. "עלינו על האוטובוס מנווה צוף לירושלים בשבע בבוקר, ולפני הכפר הערבי אום-צאפה שמענו יריות. אני זוכרת ששמעתי שלוש יריות בודדות, ולקח זמן להבין שיורים עלינו. באוטובוס היתה דממה מוחלטת, והנהג צעק: 'האם כולם בסדר?' אף אחד לא אמר שמישהו נפגע. חייל שהיה באוטובוס עבר בין כולם, ואז גילו שאסתר נפגעה מפגיעה ישירה. אני לא ראיתי כלום, כי הייתי מרוכזת בכפות הרגליים, התכופפתי עם הראש לרצפת האוטובוס, ולא ראיתי כלום. הנהג המשיך לנסוע לכיוון עטרת, ובדרך הוא הזמין למקום אמבולנס. כשהגענו הורידו את אסתר מהאוטובוס, ואז הבנו שהיא נהרגה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אלעד פניגשטיין
אסתר קליימן. נהרגה בפיגוע
צילום רפרודוקציה: אלעד פניגשטיין
צילום: אלעד פניגשטיין
פיגוע ירי עטרת אוטובוס
צילום: אלעד פניגשטיין
מומלצים