שתף קטע נבחר

"המחבל הסתובב בלובי - והמאבטח לא חשד בו"

המאבטח הקבוע של המלון לא עבד ביום הפיגוע, והחליף אותו מאבטח מחברת שמירה. לדבריו, הוא לא הבחין במחבל נכנס. עדי ראייה מספרים ל-ynet: המאבטח הסתכל על הנכנסים, אבל לא בדק את תיקיהם. תייר משבדיה: "המחבל הסתובב בתוך הלובי כמה דקות"

המשטרה ממשיכה לחקור כיצד הצליח המחבל לבצע את הפיגוע שלשום (ד') בנתניה. ההערכה היא שהמאבטח החמוש שהוצב בכניסה למלון "פארק" לא עצר את המחבל המתאבד בשעה שנכנס למלון.
המאבטח עצמו, ולרי אלחנן, אמר כי הוא סבור שהמחבל הסתנן למלון עוד בבוקר וכי הוא כלל לא ראה אותו נכנס בערב. המאבטח ציין, כי בדק בקפידה את כל האורחים שנכנסו.
מחקירת המשטרה עולה כי המאבטח הקבוע של המלון לא עבד באותו יום, והחליף אותו מאבטח מחברת שמירה. מהחקירה עולה כי המאבטח המחליף עמד בכניסה בזמן הפיגוע, וכנראה לא חשד במחבל. עם זאת, המשטרה בודקת גם אפשרות שהמחבל נכנס למלון מנקודה אחרת ולא מהכניסה, או ששהה בו זמן לפני הפיגוע.
ההערכה היא שלמחבל היה מודיעין מדויק על מבנה המלון ועל המקום בו יתכנסו חוגגי הסדר.

עדים: "הוא לבש פאה"

עדי ראייה סיפרו שהמחבל הסתובב בתוך הלובי של המלון - מבלי שהמאבטח חשד בו ובדק אותו. תייר משבדיה שהיה במלון, אנדרס לגרוף, סיפר ל-ynet: "הייתי בלובי של המלון, פתאום ראיתי בנאדם צעיר עם מעיל שלושת רבעי שחור פתוח, ושיער ארוך - כנראה פאה - ומשקפיים צהובים. הוא הסתובב בתוך הלובי ככמה דקות, כל הזמן עם ידיים בכיסים, כאילו הוא מאוד נינוח. מלכתחילה הוא נראה לי חשוד, אבל איש לא בדק אותו. היה שם מאבטח, שלא עמד בכלל ליד הדלת, אלא עמד ליד הדלפק והסתכל על אנשים שנכנסו. הוא לא בדק אף אחד.
נכנסנו לאולם יחד עם המנהל, שהיה חמוש. אמרתי לאשתי שראיתי אדם חשוד. אז ראיתי אותו נכנס לחדר האוכל ועושה כאילו הוא מחפש את השולחן שלו. הוא נראה חשוד, כי כולם היו שם עם משפחות, ורק הוא היה לבד. ברגע שהגענו לשולחן שלנו ועמדנו להתיישב - היה מאחורינו פיצוץ אדיר".
ריבה אילייב, פקידת קבלה, סיפרה: "היה מאבטח אחד, שעבד היום בפעם הראשונה. הוא לא בדק כל אחד. הוא הסתכל על האנשים שנכנסו. הוא עמד במרחק של כמה מטרים מהדלת".
הבעלים של המלון, קלוד כהן, סיפר שהיה בלובי של המלון בעת שאירע הפיצוץ. לדבריו, הוא והמאבטח יצאו מייד מחוץ למלון, משום שחשבו שהפיצוץ בא מבחוץ. כהן לא ידע להסביר מדוע המאבטח לא עצר את המחבל בכניסה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים