שתף קטע נבחר

הפצוע קשה באפרת: הפרמדיק שטיפל בלוחם מג"ב בקבר יוסף

אסף פרלמן, הפרמדיק שנפצע באפרת, טיפל לפני כשנה וחצי בלוחם מדחת יוסף, ניסה להחיותו וחיכה עימו, לשווא, לכוחות החילוץ. לאחר מספר שעות נאלץ לקבוע את מות חברו

הפרמדיק שנפצע היום (א') קשה בפיגוע בהתנחלות אפרת, החייל אסף פרלמן, הוא הפרמדיק שטיפל בלוחם מג"ב מדחת יוסף, בקבר יוסף בשכם, בהתפרעויות שפרצו לפני כשנתיים במקום. בפיגוע נפצעו עוד חמישה אנשים, אחד מהם באורח קשה.
מחקירת משטרת מרחב חברון עולה כי תושב אפרת, סיני עתיק, הבחין דקות לפני הפיצוץ בנער חשוד, שאל אותו למעשיו במקום וביקש ממנו לעזוב. לדברי עתיק, הוא פנה לפרלמן - הפרמדיק שנכח במקום - וביקש ממנו עזרה במניעת כניסתו למקום של הצעיר הפלסטיני החשוד. פרלמן התקרב לפלסטיני, ואז, אמר עתיק, אירע הפיצוץ. פרלמן נפצע באורח קשה ואושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

ישב עם חברו הגוסס כארבע שעות

לפני כשנה וחצי, סמוך לשעה 3 בצהריים, פגע קליע בלוחם מג"ב מדחת יוסף בקבר יוסף, לאחר שעתיים של חילופי אש עם פלסטינים חמושים.
פרלמן, ששירת אז כפרמדיק של חטיבת שומרון, מיהר להעניק טיפול ראשוני ליוסף. לאחר חמש דקות הודיע פרלמן בקשר שמצבו של יוסף קשה. כשעה לאחר מכן קיבל פרלמן דיווח שג'יבריל רג'וב, מפקד מנגנון הביטחון המסכל בגדה, מגיע לחלצם.
בשעה 6 בערב, עדיין לא נשלחו כוחות לפינוי יוסף והוא איבד את הדופק. פרלמן ישב 40 דקות ליד גופת חברו וסירב לנתק את ברז החמצן ולקבוע רשמית את המוות. רק בשעה 7:15 הגיע האמבולנס הפלסטיני.
בראיון ל"ידיעות אחרונות" סיפר פרלמן כי במהלך השעות שגסס יוסף, הוא ניגב את הדם מפניו, אחד בידו והבטיח לו שבקרוב יחלצו אותו. פרלמן סיפר כי במשך כל אותו הזמן, לא פסק הירי במתחם הקבר.
פרלמן סיפר כי זו היתה הפעם הראשונה בה נאלץ לקבוע מוות של אדם, והוא סבל מקושי רב יותר בגלל שמדובר היה בחברו.
עוד סיפר פרלמן בראיון כי התמודד לא אחת עם מחזות של הרוגים בפיגועים, אבל את אותו ערב נורא בקבר יוסף, לא ישכח לעולם. היום, בגופו, הוא מנע התרחשות אסון כבד יותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
התקשה לקבוע את מות חברו. פרלמן
צילום רפרודוקציה
מומלצים