שתף קטע נבחר

כרמל ורניה מסיים את תפקידו כמדען הראשי בתמ"ס

ורניה סיכם עם שרת המסחר והתעשייה על אי חידוש כהונתו, על רקע חילוקי דעות ממושכים בין השניים

אחרי שמועות ממושכות ומתוקשרות בדבר חילוקי דעות בין שרת התעשייה והמסחר דליה איציק, לבין המדען הראשי במשרד התמ"ס, כרמל ורניה, סוכם היום (א') בין השניים כי ורניה יסיים את תפקידו כמתוכנן בסוף חודש מאי, וכי כהונתו לא תוארך. הפרישה תיכנס לתוקף בסוף מאי, ובימים הקרובים תקבע שרת התמ"ס נהלי חיפוש לתפקיד המדען הראשי.
חילוקי הדעות בין ורניה לאיציק התמקדו, בין היתר, בסירובה של השרה להפוך את לשכת המדען ליחידה עצמאית יותר, ובמינויים שערכה איציק בניגוד לדעתו של המדען הראשי. בנוסף, החליטה איציק על העברת 14 מיליון שקל מתקציב המדען הראשי לטובת סיוע למפעלים במצוקה, ללא ידיעתו של ורניה. ביטוי נוסף ליחסים העכורים היה היעדרה של איציק מכנס המו"פ שאירגן ורניה בחודש נובמבר.
ורניה הגיע לתמ"ס במאי 2000, והחליף במשרד המדען הראשי את ד"ר ארנה ברי. לפני מספר חודשים עוד אמר ורניה: "יחסי-העבודה שלי עם השרה איציק טובים, חילוקי הדעות שהיו ביננו בעבר נפתרו. בעוד 5 חודשים, עם סיום הקדנציה שלי, אשב עם השרה ונחליט האם יש לנו יעדים משותפים להמשיך יחדיו". ורניה הוא בעל תואר בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים מהטכניון ומאוניברסיטת קליפורניה. הוא עבד לאחר סיום הלימודים כמהנדס באינטל קליפורניה, ובהמשך התמנה לראשות חטיבת מערכות מעקב באלקו, משם עבר לתפקיד בכיר בקומברס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל הדרי
ורניה. סכסוך מתוקשר
ישראל הדרי
מומלצים