שתף קטע נבחר

שרון ביטל את "המטבחון המצומצם"

בפורום, שכלל את רה"מ, שר החוץ פרס ושר הביטחון בן אליעזר, היה רוב למפלגת העבודה; השר יצחק לוי: ביקשנו את ביטול המטבחון מרה"מ לפני ההצטרפות לקואליציה; מעתה יתכנס רק המטבחון שכולל את ראשי כל סיעות הקואליציה; ח"כ כץ: העבודה צריכה לפרוש לאלתר מהממשלה"

ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע אתמול (ג') כי הוא מבטל את הפורום המכונה "המטבחון המצומצם", בו השתתפו הוא עצמו, שר החוץ פרס ושר הביטחון בן אליעזר. מלשכת רה"מ נמסר, כי מעתה המטבחון היחיד שיתכנס יהיה בפורום של כל ראשי המפלגות החברות בקואליציה. מלשכת שר הביטחון ושר החוץ נמסר כי אין להם כל ידיעה על ההחלטה.
בלשכת ראש הממשלה לא נימקו את הסיבה להחלטה אולם השר יצחק לוי אישר כי לפני הצטרפות המפד"ל לממשלה, ביקשה הסיעה מרה"מ לבטל את הפורום, בו יש למפלגת העבודה רוב ברור. יצויין כי השר לשעבר, בני אלון, דרש מראש הממשלה לבטל את פורום המטבחון על מנת שישאר בתפקידו, אולם ראש הממשלה סירב.
בתוך כך נודע כי ראש הממשלה שרון הציע ליו"ר סיעת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כבר לפני כחודשיים, לא לפרוש מן הממשלה ובתמורה יודיע רה"מ על ביטול המטבחון המצומצם. ליברמן דחה את הצעתו של שרון והחליט לפרוש מן הקואליציה מבלי לתבוע בסופו של דבר את ביטול המטבחון.
בתגובה להחלטה על ביטול המטבחון תקף אתמול ח"כ יוסי כץ בחריפות את ראש הממשלה. "ההחלטה הזו", אומר כץ, "מסירה את עלה התאנה האחרון מתפקידה של מפלגת העבודה כגורם ממתן של הממשלה, וחושפת את ערוותה. החלטה זו, בצירוף אפי איתם, מחייבת אותנו לפרוש לאלתר מן הממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
השר לוי: ביקשנו זאת לפני ההצטרפות לממשלה
דודו פריד
מומלצים