שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השופט סטרשנוב פורש

  אמנון סטרשנוב ש"סומן" בעבר כמועמד לשופט עליון - מתכוון לעסוק בבוררות בשוק הפרטי. גורמים משפטיים: אין קשר בין הפרישה לבין השערורייה שבה הוא היה מעורב במשפט מנבר

  הפתעה במערכת המשפטית: שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב אמנון סטרשנוב, בן 55, הנחשב לאחת הדמויות הבולטות במערכת המשפט בארץ – החליט לפרוש מתפקידו ולעסוק בבוררות בשוק הפרטי.
  החלטת סטרשנוב טעונה אישור של הוועדה למינוי שופטים. הסיבה: על פי הנוהל, שופט רשאי לפרוש מתפקידו מגיל 60 ואילך, או אם כיהן כשופט 20 שנה. סטרשנוב אינו עונה על קריטריונים אלה, והוועדה תדון בבקשתו בשבועות הקרובים. סטרשנוב, תת אלוף במילואים, ששימש בעבר כפרקליט הצבאי הראשי (פצ"ר), הסביר למקורביו את החלטתו הפתאומית במילים: "אני מרגיש שמיציתי את עצמי". גורמים משפטיים המקורבים אליו טענו כי להחלטתו אין כל קשר לפרשה הסוערת שבה היה מעורב במשפטו של המרגל נחום מנבר, לפני כארבע שנים.
  תזכורת: פרקליטו של מנבר, עו"ד אמנון זכרוני, טען בזמנו כי בין סטרשנוב למתמחה שלו לשעבר, עו"ד פנינת ינאי, היו קשרים אישיים שחרגו מהמקובל, ושהדבר השפיע על מהלך משפט מנבר. יש להדגיש כי בסופו של דבר נוקה סטרשנוב מכל חשד בפרשה זו, אך ההערכות כי הוא יגיע לצמרת ויתמנה לשופט עליון או ליועץ המשפטי לממשלה – הלכו והתפוגגו.
  לאחר סיום הפרשה נסע סטרשנוב ללימודים בחו"ל, וכשחזר ארצה פרש מהתחום הפלילי, שבו זכה להצלחה רבה, ועבר לתחום המשפט האזרחי. סטרשנוב, שהורגל לאור הזרקורים כשטיפל בתיקים מסעירים ומתוקשרים, שקע אל תוך פסק הדין הכלכליים והאזרחיים והאפורים.
  עם זאת הוא המשיך להיחשב לשופט יעיל, פיקח, סמכותי וכריזמטי. במערכת המשפטית הביעו צער על פרישתו, ואמרו כי יתקשו למצוא לו תחליף מיידי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר בית המשפט העליון
  סטרשנוב. פורש
  צילום: אתר בית המשפט העליון
  מומלצים