שתף קטע נבחר

המלך הגולה של אפגניסטן שב לארצו

ראש ממשלת אפגניסטן, חמיד קרזאי, שליווה את המלך חזרה לארצו אמר כי "זהו יום משמעותי". מאות חיילים אפגנים ילוו את המלך, בעקבות איומים על חייו

המלך המודח של אפגניסטן, מוחמד זאהר שאה (87), שב שלשום (ה') לארצו, לאחר שלושה עשורים בגלות. ראש ממשלתה הזמנית של אפגניסטן, חמיד קרזאי, יצא ביום ג' לרומא ללוות את שאה חזרה לארצו. יחד עם קרזאי יצאו לרומא עוד כמאה בני אדם, בהם שרים בממשלתו. ביום רביעי בלילה יצאה המשלחת מרומא חזרה לאפגניסטן.
המלך לשעבר נופף לכתבים עם עלותו למטוס הבואינג של צבא איטליה, אך לא אמר דבר. חמיד קרזאי אמר קודם לכן כי זהו "יום משמעותי". קרזאי ציין כי נוכחותו של המלך לשעבר "תסייע ליציבות ולשלום באפגניסטן".
חזרתו של המלך המודח לאפגניסטן נדחתה כמה פעמים בשל איומים על חייו של שאה. מוחמד שאה אמר באחרונה כי אינו מתכוון לחזור לכהן כמלך. עם זאת, באפגניסטן רואים בו עדיין דמות סמלית ומעריכים כי יוכל ללכד את הפלגים השונים: "אני פטריוט שעושה את המוטל עליו", אמר שאה בראיון שהעניק באחרונה. הוא הוסיף: "אעשה כל תפקיד שהעם האפגני יטיל עלי". חיילי כוח השלום משבדיה אימנו 40 אפגנים למשימת אבטחת המלך לשעבר. כ- 700 חיילים אפגנים ילוו ויאבטחו את שיירת המלך, עם הגעתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
יום משמעותי. קרזאי
צילום איי פי
מומלצים