שתף קטע נבחר

רוצחי דני כץ מערערים: נעשה לנו עיוות דין

חמשת רוצחי דני כץ טוענים כי המשפט החוזר שנעשה להם, היה למעשה "העתק" של המשפט הראשון, כי נעשה שימוש בכל חומר הראיות והעדויות הישן

חמשת רוצחיו של דני כץ ערערו שלשום (ה') לבית-המשפט העליון על פסק-הדין במשפט החוזר שנערך בעניינם בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב.
החמישה הורשעו שוב במשפט החוזר בחטיפתו וברציחתו של הנער דני כץ ונגזר עליהם עונש מאסר עולם ו-15 שנות מאסר נוספות. כמו כן ביקשו שלושה מהנאשמים לעכב את ביצוע גזר הדין.
במשפט הראשון שנערך בבית-המשפט המחוזי בחיפה, ב-1985, הורשעו החמישה - אחמד קוזלי, סמיר ג'נאמה, פתחי ג'נאמה, עלי מחמד גנאיים ועאטף סביחי - ברצח דני כץ. בפברואר השנה הורשעו החמישה פעם נוספת במשפט חוזר.
בערעור טוען עו"ד אביגדור פלדמן, סניגורם של החמישה, כי נעשה למרשיו "עיוות דין" במספר מישורים. לטענתו, החלטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב לאפשר הגשת ראיות ופרוטוקולים של עדויות מהמשפט הראשון בחיפה היא בלתי ראויה לצורך קביעת ממצאים.
בשל כך, טוענים החמישה, המשפט החוזר שנעשה להם היה למעשה חזרה על המשפט הראשון. החמישה אומרים עוד כי בית-המשפט הסתמך בהרשעתו על ראיות פסולות ודן באישום שהיה לפניו, כאילו המשפט המקורי לא בוטל.
עוד טוענים המערערים כי בהכרעת-הדין במשפט הראשון נפלו פגמים רבים וכבר לאחריו אמר נשיא בית-המשפט העליון, השופט אהרון ברק, "שיש חשש של ממש לעיוות דין". לכן, לטענתם, גם המשפט החוזר לוקה בפגמים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק אוסרוביץ
מערערים. שלושה מחמשת רוצחי דני כץ
ברק אוסרוביץ
מומלצים