שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חדש: יחידות "קומנדו הורים" בבתי הספר
  הורים שהתאיישו מרמת האבטחה הירודה במוסדות החינוך הקימו את "משמר בתי-הספר". מאות מהמתנדבים עברו הכשרה במשמר האזרחי, וכבר נשלחו למשימות אבטחה. ההורים: "עכשיו אנחנו מרגישים רגועים יותר לשלוח את ילדינו ללימודים"

  הורי התלמידים בבתי הספר התייאשו מרמתה הירודה של האבטחה במוסדות החינוך והחליטו לקחת את העניינים לידיים: מאות מהם עוברים בימים אלה אימוני ירי, שבסיומם הם יצטרפו ל"משמר בתי הספר" וישמרו אישית על ילדיהם.
  אנשי היחידה יצוידו בכלי נשק ואפילו יקבלו "קוז'אקים" (נורות מהבהבות) למכוניותיהם. את הקמת היחידה יזמו ארגון ההורים הארצי והמשמר האזרחי, ועד כה "התייצבו לדגל" כ-2,000 הורים. נמסר כי הביקוש להצטרפות הוא עצום, וכי מאות הורים נוספים שנרשמו ממתינים לבדיקת ההתאמה לתפקיד.
  שיא ההתגייסות נרשם בהוד השרון - שם נרשמו עד כה כ-600 הורים, שמרביתם כבר עברו הכשרה והחלו לאבטח.
  אחד ההורים, דורון גהלי, אמר כי הלחץ והחרדות על רקע המצב הביטחוני הם שדירבנו את ההורים להתגייסות הגדולה. לדבריו, הורים המשתתפים באבטחה נאלצים לקחת ימי חופשה ממקומות העבודה שלהם כדי שיוכלו להירתם למשימה. "כעת, כשאנחנו יודעים שבית הספר מאובטח היטב, אנחנו שולחים לשם את ילדינו כשאנחנו רגועים יותר. גם המורים מרגישים בטוחים יותר, והם מודים לנו", אמר.
  מפקד המשמר האזרחי בהוד השרון, פקד מודי סעד, אמר כי הרעיון להקים את "משמר בתי הספר" עלה בנובמבר אשתקד, אך תפס תאוצה בעקבות העלייה החדה במספר הפיגועים. "אנחנו מוצפים במאות פניות של הורים שביקשו להתגייס", סיפר.
  בפתח תקווה התגייסו עד כה כ-200 הורים שכבר החלו לשמור בבתי הספר. "הגענו למסקנה שאנחנו יכולים לסייע בשמירה על הילדים שלנו", סיפר חיים לוזון, אב לשני תלמידים.
  ראש אגף הקהילה במשטרה, ניצב אסתי דומיניסיני, הסבירה את ההתגייסות ההמונית בכך ש"ההורים הבינו שהמשטרה לבד אינה יכולה להעניק מאה אחוז אבטחה, והמדינה אינה מסוגלת לממן מאבטחים לכל מוסד חינוכי". היא גילתה כי נוסף על התגייסות ההורים מתגבשת תוכנית לגיוסם של תלמידי כיתות י"א-י"ב למערך האבטחה בבתי הספר במסגרת פרוייקט מחויבות אישית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  "מאות פניות". אחת האימהות באימון
  צילום: מאיר פרטוש
  מומלצים