שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ימי הזוהר

  "זה לא שהייתי אנונימי, אבל עכשיו יודעים מאיפה אני נראה מוכר", אומר דדי זוהר, שתפקיד איתמר בסידרה "סיטי טאוור" עשה לו את זה. בעבר היו לו סטוצים עם מעריצות, אבל היום הוא נעול על חברה, ואל תזכירו לו את האקסית, גלית גיאת. "זה עבר וזה לא מעניין"

  התספורת הקצוצה החדשה של דדי זוהר, 30, נעשתה מול המצלמות, כחלק מסצינה דרמטית ב"סיטי טאוור", שבה איתמר (דדי) רב עם אחיו ומגלח את שערותיו. "סצינה מאוד מרגשת, כל הצוות בכה", אומר דדי ומתנחם: "שיער גדל. אני עושה מה שנדרש ממני כשחקן". הספר שהיה על הסט דאג שהתוצאה תהיה מקצועית, כי יש גבול גם לכישרון של דדי.
  לדדי הוצע בהתחלה התפקיד של עמית, אחיו של איתמר, אותו עושה דן תורג'מן. "קראתי את התסריט ואמרתי להם, 'אתם לא רואים שאני איתמר ולא עמית?' וככה זה היה".

  "סיטי טאוור" זו פריצת דרך עבורך?

  "מבחינתי זה עוד תפקיד. עם מה שזה יוצר בחוץ אני לא מתעסק. אז מכירים את הפרצוף שלי יותר. זה לא שהייתי אנונימי, אבל עכשיו יודעים מאיפה אני נראה מוכר".

  מיהו איתמר?

  "הכבשה השחורה שסוחט כספים מאחיו, אותם מגלמים ענת עצמון ודן תורג'מן. הוא עושה הכל כדי שלא יאהבו אותו, ומצליח לו".

  איך זה לשחק את הרע?

  "כיף. זה יותר מעניין, כי כמה שנים אפשר לשחק את הנחמד? נמאס. לכל אחד יש את כל הצדדים, ואני יכול להיות מאוד לא נחמד לפעמים. איתמר גם מחייך - שזו בחירה שלי בתור שחקן - אבל העיניים שלו לא מחייכות. הוא מאוד מסוכן. ברור שהוא לא אני, אבל יש אנשים שמכירים אותי וכועסים עלי בגלל איך שאני מתנהג בסידרה. מתקשרים אלי, נוזפים בי, מתעצבנים. זה טוב".

  זו הבעייתיות בלשחק באופרת סבון, לא?

  "לא. זו הבעיה כשהשחקן הוא טוב. אני לא מצטנע. אני יודע מה אני שווה ומה אני עושה ואיך אני עושה את זה, יחסית לאחרים. למה להצטנע? אם אתה טוב במשהו, אז אתה טוב. אני לא אומר שאני הכי טוב. אנשים אומרים".

  אני שומעת כאן ביקורת על הדוגמנים-שחקנים?

  "ממש לא. אין לי שום בעיה איתם. הם לא מתחרים בי. אף אחד לא מתחרה בי. אם הבמאי צריך מישהו יפה וקצת פחות מוכשר, סבבה. אין לי שום בעיה עם זה".

  החיצוניות די קובעת במקצוע שלך, לא?

  "יש דברים שכן ויש דברים שלא. יש גם שחקנים מאוד מכוערים שעובדים המון. אני בסדר. אני די מבסוט מעצמי, אבל אני לא בא מדוגמנות. דיגמנתי קצת לגרשון ברם, אבל זה בגלל שהוא אוהב איך שאני נראה".

  אתה לא פוחד שהתפקיד יתחום אותך?

  "לא. נכון שיש נטייה לקטלג, כשהשחקן הופך להיות מזוהה מאוד עם דמות מסוימת. למזלי ולזכותי ייאמר שאני עושה עוד דברים. אני משחק בהצגה 'אני פה בגלל אשתי', שרצה כבר המון זמן. יש לי המון הצגות ילדים ונוער שאני רץ איתן כבר שנים".

  זה בשביל שמנהל הבנק שלך יהיה מבסוט?

  "מנהל הבנק במקום השני. קודם כל אני מאוד אוהב את זה. אני עסוק, מתפרנס. זה שילוב של אהבה אליך מצד הקהל ומצד אלה שאתה עובד איתם. מזל? לי זה לא בא ממזל אלא מעבודה קשה, מהתמדה, מאמונה ומללכת על זה".

  ואופרת סבון היתה מטרה?

  "כן. זה אחד הדברים ששחקן צריך לעשות. דימוי? הדימוי היחיד שעובד אצלי הוא שחקן עובד. אני לא מביך ולא מבייש את עצמי. אני מסתכל על עצמי במסך ומבסוט ממה שאני רואה".

  למרות הדיאלוגים המטומטמים?

  "יש דיאלוגים מטומטמים, אבל לא בסצינות שלי. ככה הז'אנר הזה בנוי, אבל אני מעורב. אני לא מהסס לפסול טקסט בגלל שאלו מילים שאני לא משתמש בהן, וזה קורה כמעט בכל משפט. יש לי אישור להגיד מה שאני חושב שצריך לומר. אני מוסיף עוקץ, משכתב את הדברים שיישבו לי בפה. אני מקפיד על זה מאוד, יושב בבית ועובד על הסצינות".

  נוצרה כבר היסטריה סביבך?

  "כן. בדרך אלייך שתי בנות נעמדו לי מול האוטו ולא רצו לתת לי לנסוע. זה חלק מהעניין. לפעמים זה כיף ולפעמים פחות. אני לוקח את זה בפרופורציה".

  אתה נזהר לא לתת לשתן לעלות לך לראש?

  "אני יודע שיום אחד אתה למעלה ויום אחד אתה למטה. אתה צריך לכלכל את דרכך נכון, כדי שתמיד תהיה בקו של עלייה, ואני שומר על הקו הזה. אני בוחר לי את ההפקות, בוחר מה לא לעשות. אני כבר 13 שנה במקצוע. אני לא ילד שקיבל תפקיד ומשתגע. משהו שיהיה כתוב נורא ולא ייתן לי חופש פעולה, לא אעשה. פה דרשתי מראש שאוכל לשנות טקסט".

  מה לגבי עירום?

  "אין לי שום בעיה עם זה. עוד לא דרשו ממני להתפשט. צולמו סצינות בעירום, אבל הן ירדו בגלל צנזורה".

  אהבה יש?

  "יש, כבר חצי שנה. קוראים לה מאיה, היא סטודנטית לפסיכולוגיה ותקשורת. חתונה? עוד לא. אבהות? אם הייתי חולם על זה, הייתי כבר מגשים. אם האבהות היתה מובילה אותי, הייתי מתפשר וקם לצד מישהי סתם. אבל אני לא מתפשר".

  בשום תחום?

  "בשום תחום. בעיקרון. נכון, החיים מורכבים מפשרות, ואני לא יורה בכל מה שמפריע לי, אבל בעיקרון אני לא מתפשר על הדרך שלי. מובן שאם חבר רוצה אל"ף ואני בי"ת אז נתפשר, אני לא איזה פאשיסט".

  הפרידה מגלית גיאת השאירה אצלך משקע לא טוב?

  "ממש לא. זה לא קשור אליה ואני לא אוהב לדבר על זה. היינו יחד שמונה שנים. עזבי, אין צורך לדבר על זה, זה לא מעניין. אפילו בארכיון זה כבר צהוב. אנשים אוהבים צהוב? שיחפשו באוזניים. היה ונגמר מצוין וזהו. לא סיפרתי למה נפרדנו ולא אספר. זה עבר. יש דדי ויש גלית, והם שני יצורים נפרדים. אני לא רוצה ששני השמות האלה יהיו ביחד, ואני אומר את זה באהבה. אני מאוד אוהב אותה. נשארנו בקשר פחות או יותר. מה, עוד פעם יהיה כתוב שאני האקס של? זה מיותר. אני חושב שאני עומד בפני עצמי והיא בפני עצמה. לה יש חבר, לי יש חברה. זה לא מקדם לא את הכתבה ולא אותי".

  ומה החלומות לעתיד?

  "מתישהו בטוח אעשה את ריצ'רד השלישי. מעבר לזה, אעשה כל תפקיד שיכבד אותי ושאוכל לכבד אותו".

  כבר נתקלת בתגובות אובססיביות מצד מעריצות?

  "השאלה מה זה אובססיבי. יש אחת שהתקשרה, נשמעה מבוגרת יחסית, שרצתה לפגוש אותי. התקשרה בשעות הכי מטורפות בעולם. אמרתי לה שאני לא מעוניין. זה התגבר, עד שהפסקתי להיות נחמד וזה עבר לטיפול המשטרה. היא לא הפחידה אותי, רק הטרידה. לא פחדתי שהיא תארוב לי. שתנסה. אחטיף לה סטירה. די, אחלה, תודה. תמשיכי הלאה. והיא הבינה בסוף. הפסיקה להתקשר".

  היו לך פעם סטוצים עם מעריצות?

  "היום יש לי חברה אבל פעם, אם מישהי הביעה עניין ונראתה מעניינת, לא חשבתי פעמיים. אין שום סיבה שלא. כמובן שהוסבר מראש שמדובר בסטוץ. אבל לא היו לי יותר מדי. רק חמש מאות. סתם. היו מקרים בודדים. בסופו של דבר, הכל שטויות. גם אנחנו. נגמר וזהו. לא נשאר כלום. אני לא מאמין בגילגול נשמות ובחיים לאחר המוות. מעפר באת ואל עפר תשוב וגם ידרכו עליך בסוף. כל החוכמה היא מה אתה עושה עד שאתה מת. איך אתה מעביר את הזמן הכי נכון. איך אתה בונה לעצמך ולקרובים אליך חיים טובים. איך אתה תורם לקהילה. כל הדברים שעושים אותך בן אדם, בעצם".

  ועל זה איתמר היה אומר?

  "שחבל על הזמן וכמה כסף ייצא לו מזה...".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים