שתף קטע נבחר

בריאות: ביטוח לא מקיף

יש לכם ביטוח בריאות? כדאי שתדעו: הוא אינו מכסה מצב בריאותי שאובחן לפני שעשיתם את הפוליסה. כעת מנסה המפקחת על הביטוח להגביל את אי הכיסוי ל-3 שנים

האם פוליסת ביטוח הבריאות שלכם מכסה אתכם לחלוטין? לא בטוח. היא אינה מכסה, למשל, סיכון ביטוחי שכבר קרה בעבר, כלומר מצב בריאותי מסוים שאובחן או התקיים אצל המבוטח לפני הצטרפותו לפוליסה.
המשמעות: אם עברתם ניתוח, למשל, ואתם זקוקים לכיסוי ביטוחי וסומכים על פוליסת ביטוח הבריאות שלכם - אתם עלולים לגלות כי אינכם מכוסים, אם יתגלה שהניתוח הוא תוצאה של מחלה שהיתה קיימת אצלכם לפני רכישת הביטוח.
המפקחת על הביטוח, ציפי סמט, טוענת כי מצב זה אינו תקין. זאת, מכיוון שכך יכול להיווצר מצב בו אדם משלם דמי ביטוח במהלך שנים רבות, ורק כשקורה לו אירוע הביטוח - מתברר כי הכיסוי לו הוא זקוק הוא חריג לגביו, והוא אינו זכאי לו.
סמט טוענת, כי הסייג שקבעו חברות הביטוח בנושא זה הוא כוללני וגורף מדי, ומשמעותו שלחברות הביטוח אין אינטרס מובהק לבדוק את מצבו הרפואי של המבוטח בזמן רכישת הביטוח הרפואי. המפקחת פרסמה השבוע טיוטת הנחיות בנושא זה, הקובעת כי יש להגביל את הסעיף ל-3 שנים, תקופה שאחריה לא תוכל חברת הביטוח שלא לשלם תגמולי ביטוח בגין מקרה שקרה עקב מצב רפואי שקדם למועד החתימה על העיסקה. זאת, לעומת המצב הקיים כיום, בו הסייג אינו מוגבל בזמן ותקף למשך כל תקופת הביטוח - שעלולה להימשך כל חייו של המבוטח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
סמט. מיטיבה עם הציבור
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים