שתף קטע נבחר

ח"כ מח'ול הורחק מ-3 ישיבות כנסת על קריאת "הייל שרון"

היו"ר בורג: מח'ול יצר זיקה בין שרון והיטלר; מח'ול: "זו החלטה המבוססת על חשיבה הנגועה בגזענות"

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (ג') להרחיק את ח"כ עיסאם מח'ול (חד"ש), משלוש ישיבות מליאה בכנסת, בעקבות קריאתו "הייל שרון" תוך הנפת ידו במועל יד. המקרה אירע בישיבת פגרה מיוחדת שנערכה במליאת הכנסת ב-4 באפריל. במהלך הישיבה קרא מח'ול בקריאת ביניים: "איפה ראש הממשלה? איפה רב המרצחים שלכם?", ולאחר שנקרא לסדר שלוש פעמים - הוצא מהאולם בליווי סדרני הכנסת. עם צאתו מהמליאה הצדיע ח"כ מח'ול במועל יד וקרא "הייל שרון, פושעי מלחמה זה מה שאתם".
בישיבה שהתקיימה מספר ימים לאחר מכן, התנצל מח'ול על דבריו. "מקובל עלי שלא היה מקום למועל יד ולאנלוגיה עם החיה הנאצית", הודה.
ועדת האתיקה של הכנסת דנה בנושא היום לאחר שח"כ זאב בוים הגיש קובלנה נגד מח'ול. "התנהגות כזו תוך שימוש בביטויים ודימויים נאציים חרגה הפעם מכל מה שהדעת במדינת ישראל וכנסת ישראל יכולה לסבול", כתב בוים לוועדה. גם יו"ר הכנסת, אברהם בורג, קבל על ההצדעה במועל יד וכתב לוועדת האתיקה: "במועל היד הזה יצר מח'ול זיקה בין ראש הממשלה לדמותו של היטלר - גדול המרצחים בתולדות האנושות".
על פי החלטת הוועדה, יורחק מח'ול מישיבות מליאת הכנסת, כאמור, ויהיה רשאי להיכנס לישיבה לצורך הצבעה בלבד. אם ייקרא מח'ול במשך תקופת ההרחקה קריאת ביניים באולם המליאה - ניתן יהיה להרחיקו פעם נוספת לעשר ישיבות. למרות ההרחקה יהיה על מח'ול להגיע לכנסת.

מח'ול : ההחלטה גזענית

ח"כ מחול אמר בתגובה: "זו החלטה המבוססת על חשיבה הנגועה בגזענות, שקובעת נורמה אחת לח"כים ערביים ונורמה אחרת לח"כים יהודים. החלטת הוועדה מתעלמת מהתנצלותי החד משמעית. הוועדה ויו"ר הכנסת התפתו לרצות את הימין שמנהל נגדי מתקפה של סתימת פיות נגד הדמוקרטיה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
"הוועדה ויו"ר הכנסת התפתו לרצות את הימין". ח"כ מחו'ל
אתר הכנסת
מומלצים