שתף קטע נבחר

המשטרה שלחה מכתב לחשוד באונס: בוא לחקירה

החוקרים חשדו באלון קורן באונס ילדה בת 10 בגבעתיים לפני כשבועיים. לאחר בדיקה שלחו לו מכתב לבוא לבירור במשטרה ב-1 במאי. פרקליטו: המשטרה בחרה שלא לעצור אותו; כיצד ייתכן שנתנו לחשוד באונס להסתובב חופשי זמן רב כל כך

בית משפט השלום בת"א האריך אתמול (ה') ב-12 יום את מעצרו של אלון קורן (29) מת"א, החשוד באונס ילדה בת 10 בגבעתיים.
על פי החשד, ב-14 באפריל, בסביבות השעה 21:00, המתין קורן לילדה בחצר ביתה, וכשהגיעה למקום אנס אותה באכזריות, פצע אותה וכן גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלה. לאחר בדיקות וראיות שנאספו על ידי צוות החקירה, בראשות פקד רונן שמרי, הוחלט ב-23 באפריל לזמן את קורן לחקירה. לדברי בא כוחו, עו"ד ירון בן יוסף, שלחה המשטרה לקורן מכתב בו התבקש לסור לבירור במשטרת רמת-גן ב-1 במאי.
שלשום נעצר קורן. בדיון בהארכת המעצר בבית המשפט תהה בן יוסף כיצד ייתכן שהמשטרה נתנה לחשוד באונס להסתובב חופשי זמן רב כל כך, אם כבר חשדו בו ב-23 באפריל. "משטרת ישראל בחרה שלא לעצור את האיש", אמר בן יוסף, "למרות שידעה היכן מתגורר וקלה היתה הדרך לשים עליו אזיקים".
בחקירתו הכחיש קורן כל קשר למעשה וטען כי היה אצל חברתו בשעת האונס. חוקרים שיצאו לגבות עדות מהחברה גילו כי היא לא ראתה אותו באותו יום, ואף טענה כי אינה רוצה לראות אותו יותר. החוקרים ביקשו לבצע בדיקת DNA, וקורן סיפק להם דגימת רוק ואף הסכים לעמוד במסדר זיהוי.
קורן השתחרר רק לפני שנה מבית הסוהר, שם ריצה מאסר בן שנתיים וחצי על ביצוע מעשה מגונה בכוח בצעירה עיוורת ועל גניבה. במשטרה חושדים כי הוא קשור בעבירות נוספות. נציג המשטרה בבית המשפט, רב סמל חיים יצחקי, אמר לשופטת: "פדופיליה זה דבר מתמשך".
השופטת, יהודית אמסטרדם, התייחסה בהחלטתה לעברו הפלילי של קורן ואמרה: "עיון בתיק החקירה מגלה כי קיים יותר מאשר חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטת: יותר מחשד סביר לביצוע העבירה (אילוסטרציה)
מומלצים