שתף קטע נבחר

פעילי שמאל מחו"ל פרצו לכנסיית המולד

כעשרה מפגינים מארה"ב ומאירופה הצליחו לחדור לתוך הכנסייה הנצורה והביאו מזון לנצורים. פלסטיני נהרג ושלושה נפצעו מאש צה"ל במתחם הכנסייה

קבוצת מפגיני שמאל מארצות הברית ואירופה פרצה הערב (ה') לתוך מתחם כנסיית המולד בבית לחם. חיילי הצנחנים המוצבים באזור הצליחו ללכוד כעשרה מהמפגינים, אולם כעשרה מפגינים הצליחו לחדור לכנסייה. אחד מהם אמר כי "מטרתם היא להביא לסיום המצור בשלום ולאפשר לנצורים בכנסייה לצאת לחופשי". לדברי מקורות פלסטיניים, המפגינים הכניסו אתם מזון לנצורים.
חסן עבד רבו, מראשי הפתח באזור בית לחם, אומר ל-ynet כי הפריצה לכנסייה הייתה "מבצע מתוכנן היטב". לדבריו, המתנדבים שפרצו לכנסייה הכניסו לנצורים מזון המכיל ויטמינים וממתקים. עבד רבו אמר כי משיחות עם המתבצרים עולה שהפעולה העלתה מאוד את המוראל שלהם.
איש כוחות הביטחון הפלסטיניים, מוחמד עבד, בן 22 מרצועת עזה, נהרג היום מאש צה"ל. שלושה פלסטינים נוספים נפצעו. גורם צבאי בכיר אמר שבאירוע זה זיהו חיילי צה"ל חמישה פלסטינים חמושים, וצלפים פתחו לעברם באש. עדי ראייה פלסטינים טענו שהפלסטינים נורו בשעה שיצאו לחדש את אספקת המים.
גופתו של ההרוג מהאש הועברה למשפחתו ברצועה. אחד מהפצועים הועבר לבית חולים.
ישראל אפשרה לפנות פלסטיני נוסף, שלקה בדלקת התוספתן (אפנדציט), לבית החולים "ביקור חולים" בירושלים.
צה"ל והפלסטינים החליפו האשמות היום בעקבות השרפה שפרצה אמש באחד ממגדלי הכנסייה. השרפה פרצה במהלך חילופי אש בין צה"ל למתבצרים. כל אחד מהצדדים האשים שהצד השני הוא שפתח באש.
היום מלאו שלושים ימים להתבצרות בכנסיית המולד. בראשיתה היו במתחם הכנסייה כ-250 איש. מאז יצאו מהמתחם 89 בני-אדם, מהם 48 אזרחים ופעילים במגננוני הביטחון הפלסטיניים. במניין זה נכללים ששה הרוגים שהוצאו מהכנסייה, מהם שלושה מבוקשים ושלושה אנשי מגנוני הביטחון. 19 מאלה שיצאו מהכנסייה היו פצועים, ו-9 היו אנשי כמורה.
קצין בכיר בצוות המו"מ אמר כי "הסיבה העיקרית שמונעת את יציאת הכמרים ועובדי הכנסייה מהמתחם היא הרצון של כל אחד מהפלגים הדתיים במקום לשמור על נוכחות, כדי לא לאבד את החזקה על הכנסייה". בצה"ל מעריכים כי פלסטינים נוספים שנמצאים במתחם אינם מוחזקים במקום בכוח, אולם המתבצרים החמושים הבהירו להם שמי שייצא, עלול להיחשב בעתיד למשתף פעולה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פעילי שמאל בכנסיית המולד
צילום: איי פי
מומלצים