שתף קטע נבחר

קצבאות חיילי המילואים הושוו עם משרתי הקבע

על פי החוק, שעבר בקריאה שלישית, יושוו קיצבאות אנשי המילואים לחיילי צבא הקבע במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה. ח"כ וילן: נעשה צדק היסטורי

חוק חיילי המילואים אושר היום (ג') בכנסת בקריאה שלישית ברוב של 26 תומכים מול ארבעה נמנעים. "לאחר ארבע שנים נעשה צדק היסטורי עם חיילי המילואים", אמר ח"כ אבו וילן, יוזם החוק.
החוק החדש הוא מיזוג של הצעת חוק פרטית והצעת חוק ממשלתית. מעתה, על פי החוק החדש, יושוו קיצבאות חיילי המילואים לאלה של חיילי הקבע, במקרה של מוות או של אובדן כושר עבודה. החוק יחול רטרואקטיבית מינואר 1999.
"לקח לנו 54 שנים להגיע להחלטה שכל אזרח שמסכן את חייו יקבל את מה שחברה מתוקנת חייבת לתת לו", אמר וילן שהודה לחברי הכנסת שליוו את ההצעה, ביניהם חברי הכנסת נעמי חזן, אברהם בורג, מוסי רז, זבולון אורלב ודוד מגן.
בשנים האחרונות ליוו את חקיקת החוק פורום המג"דים, המח"טים, וטייסים במילואים בראשותם של סגן אלוף במיל. נועם ספרן וסגן אלוף במיל. איתי לנדסברג, שהובילו את החוק, שידלו למענו בכנסת וסייעו בניסוח המשפטי.
מטרת החוק להבטיח תשלום קיצבאות לחיילי מילואים שנפגעו בתקופת שירותם עקב שירותם ולבני משפחותיהם של חיילי מילואים שניספו, במקרה שחיילי המילואים אינם זכאים לקצבה מקופת גמל או שהקיצבה פחותה מזכויותיהם על פי החוק שאושר היום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מילואימניקים בג'נין
צילום: דובר צה"ל
מומלצים