שתף קטע נבחר

ארה"ב: החשוד רצה "לצייר" סמיילי בעזרת המטענים

לוק הלדר, שנעצר בחשד להטמנת 18 מטעני צינור בתיבות דואר ברחבי ארה"ב, סיפר בחקירה שהניח אותם בכתובות ספציפיות כך ש"יציירו" סמיילי על-גבי המפה

לוק הלדר, הצעיר שנעצר בארה"ב בחשד שהטמין שורה של מטעני צינור בתיבות דואר מבודדות ברחבי המדינה, הובא היום (ה') בפני שופט להארכת מעצרו. השופט נעתר לבקשת התביעה להשאירו במעצר ללא אפשרות לערבות, מכיוון שהוא מהווה סכנה לציבור ועלול להימלט. מפיצוץ המטענים נפצעו שישה בני אדם.
עוד קודם לכן, בעת מעצרו במדינת נוואדה שלשום, הודה הלדר בפני סוכני ה-FBI בהטמנת המטענים, ואף ציין כי הניח את הפצצות בכתובות ספציפיות באופן שהמטענים "יציירו" צורה של סמיילי על-גבי המפה.
הלדר נעצר לאחר מרדף סמוך לרינו, נבאדה לאחר שסוכני ה-FBI איתרו את מיקומו בעקבות שיחות טלפון סלולרי שביצע. ברכבו מצאו השוטרים רובה צייד, ובו כדור בודד, וכן ששה מטעני צינור נוספים. בדיון בבית המשפט אמר התובע כי הלדר הודה בעת מעצרו כי היה בכוונתו להתאבד. אם יורשע במשלוח המטענים ובעבירות הפדרליות הנוספות המיוחסות לו, הוא צפוי למאסר עולם.
ה-FBI זיהה את החשוד על סמך מכתב ששלח מאומהה, נברסקה, לאוניברסיטת ויסקונסין, שם הוא לומד, וכן בעזרת אביו, שהתריע בפני הסוכנים על המכתב. הוא שלח את המכתב ביום שישי, היום בו התגלה מטען הצינור הראשון מבין 18 המטענים. למטענים צירף הלדר, על-פי החשד, מכתבים עם מסרים נגד הממשל. במכתבים נכתב: "אם יכולתי, הייתי משנה רק אדם אחד, אך לרוע המזל אין לי את האמצעים לכך. עושה רושם שהריגת אדם מפורסם אחד, תשיג את אותה תשומת לב של הריגת כמה אזרחים לא מפורסמים". הוא חתם כ"איש שאכפת לו".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לוק הלדר מובל למעצר. רצה לצייר סמיילי
צילום: רויטרס
מומלצים