שתף קטע נבחר

"טען את העצמות בחומר נפץ ותחרוט אותו בליבך"

כך שר תושב מזרח ירושלים, מאלק בכיראת, בקלטות שהפיץ. הוא גם חשוד שהקים חוליה שתכננה לחטוף חייל ולבצע פיגוע ירי

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ג') כתב אישום נגד מאלק בכיראת, בן 23, תושב השכונה צור באהר בירושלים, על קשירת קשר לביצוע פיגועים והפצת קלטות עם שירים המסיתים לפיגועים. בין היתר נאמר בקלטות: "טען את העצמות בחומר נפץ ותחרוט אותו בליבך, לחץ על המתג ותתפוצץ בגופך".
לפי כתב האישום, במהלך ספטמבר 2001, החליט הנאשם להקים חולייה לצורך ביצוע פיגועים בישראל. הוא פנה לאיסמעאיל עפאנה והציע לו להצטרף לחוליה. זה הסכים. לצורך קידום הקשר, החליטו השניים כי עליהם להשיג נשק, ובשלב ראשוני גייסו תרומות ממקורות שונים.
הנאשם נסע לבית לחם ופנה אל אדם נוסף, עאבד אל מג'יד עתא, וביקש את עזרתו במציאת נשק. אל-מג'יד השיג עבורו אקדח 9 מ"מ. לאחר מכן נסעו בכיראת ואיסמעיל לבית לחם, ופנו אל שניים המוכרים להם כמשרתים בכוחות הביטחון ברשות הפלסטינית, וביקשו סיוע במציאת נשק שישמש לביצוע פיגועים בישראל.
השניים העבירו להם אקדח 9 מ"מ עם מחסנית מלאה, והשניים התאמנו בנשק בצור באהר.
בשלב מסוים החליטו לצרף אדם נוסף לחוליה, הנאשם החליט שיש לערוך לו מבחן קבלה. השניים לקחו אותו לגן הפעמון בירושלים, תיכננו להתנפל על חייל ולחטוף ממנו נשק.
עוד נטען בכתב האישום כי הנאשם השתתף בהפקת והפצת קלטות בהן שירים המסיתים למעשי פיגועים רצחניים. הנאשם החזיק ברכבו באזור שער האריות כ-100 קלטות.
בין היתר נטען בכתב האישום כי חברי החוליה קשרו קשר לרצוח חבלן משטרה, לחטוף את נשקו, לגנוב את רכבו ולבצע באמצעותם פיגועים. החוליה סיירה באזור ירושלים כדי לאתר מקומות לביצוע פיגועים.
במהלך הסיור החליטו חברי החוליה לבצע פיגוע בו יירו וישליכו בקבוקי תבערה בערב הסילבסטר לעבר בית קפה הסמוך לטיילת ארמון הנשיא. עוד תיכננו חברי החולייה לרצוח את המאבטח המוצב בסמוך ל"בית חינוך לעיוורים" ולחטוף את נשקו. כשהגיעו למקום מצאו כי השומר נמצא בתוך עמדת שמירה נעולה וחזרו בהם. החולייה תיכננה גם לרצוח את מוכתר צור-באהר, זוהיר חמדאן, ולרצוח שני חיילים אשר שמרו בסמוך לגן ילדים בארמון הנציב בירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים