שתף קטע נבחר

יצחק פרנקנטל: המחבל שרצח את בני - לוחם חופש

ראש פורום המשפחות השכולות, יצחק פרנקנטל נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ערפאת. לדבריו, ערפאת אמר שהוא מוכן לקבל את מתווה קלינטון. "ערפאת הוא עדיין פרטנר לשלום... צריך לשבת ולדבר, ולהפסיק לשחק" הוא אומר

יצחק פרנקנטל, מראשי פורום המשפחות השכולות, נפגש אתמול (ג') עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
"יזמתי את הפגישה והגעתי למוקטעה ברמאללה לבדי", אמר פרנקנטל. "אנחנו עובדים כל הזמן למען השגת שלום, והפגישה היתה חלק מהמאמץ המתמשך בנושא. גם בתקופת המצור שישראל הטילה על המוקטעה עמדתי איתו בקשר טלפוני".
"ערפאת אמר לי היום מפורשות שהוא היה מוכן בעבר, והוא מוכן גם היום, לחתום על מתווה קלינטון, בתנאי שתובטח ריבונות פלסטינית בהר הבית. מבחינתו נושא הר הבית הוא ייהרג ובל יעבור. ישבתי בפגישה עם הרבה כאב על מה שקורה במזרח-התיכון. העניין הוא שאפשר להגיע לפיתרון הסכסוך, אבל לא מתאמצים מספיק בשביל לעשות את זה. ערפאת הוא עדיין פרטנר לשלום, הוא עדיין רלוונטי מבחינתנו, והוא ימשיך להיות רלוונטי עוד הרבה מאוד שנים", הוסיף פרנקנטל, ששכל את בנו החייל, אריק, שנרצח על ידי מחבלי חמאס ביולי 94'.

אנשי החמאס - לוחמי חירות פלסטינים

על הטענות לפיהן הודה ערפאת בימים האחרונים כי העביר כספים לארגוני טרור כמו "גדודי חללי אל- אקצה", משיב פרנקנטל: "אנחנו במלחמה, ומה שצריך לעשות היום זה לשבת ולדבר, ולהפסיק לשחק. הם משחקים בחיי הילדים של העם הישראלי והפלסטיני, ואת זה צריך להפסיק. כשבאים ואומרים לנו שאין עם מי לעשות שלום - זה שקר. לכל צד יש האמירות שלו. מה זה טרור? כשאמא פלסטינית ושני ילדיה נהרגים על ידי כוחות צה"ל, זה טרור? כשאזרחים נהרגים בכל מיני פעולות - זה טרור?"
"קראתי כתבה עם אימו של רוצח בני, שסיפרה שבנה היא ילד טוב שמעולם לא הסתבך בפלילים שהיה כל כך מתוסכל מהמצב בשטחים ומסבל עמו, עד שהחליט שהוא הולך לרצוח חייל. זה נקרא בעיני לוחם חופש, וזאת למרות שתנועת החמאס היא עדיין ארגון טרור בעיני. לא קל לי לומר את זה, אבל זו המציאות".

- האם המסרים שלך נופלים על אזניים קשובות בממשלה הנוכחית?

"אין לי עם מי לדבר בממשלה. לשרון אין סדר יום של עשיית שלום לצערי. אבל כל מי שעיניו בראשו יכול לשמוע את המסרים שאני מתאמץ להעביר. לערפאת יש במפורש הנכונות לשבת ולדבר עם כל מנהיג ישראלי. היום צריך להראות לציבור שיש עם מי לדבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זיו קורן
"לא קל לי לומר את זה, אבל זו המציאות". פרנקנטל
צילום: זיו קורן
מומלצים