שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר הבריאות של יפן: הגזע היפני בדרך להיכחד
  מנהיגי יפן מודאגים משיעור הילודה הנמוך במדינה. ראש הממשלה ביקש משרי הקבינט למצוא דרכים לעידוד הילודה

  "היפנים עלולים להיכחד, אלא אם ייעשה משהו, אמר אתמול (ג') שר הבריאות של יפן, צ'יקארה סאקאגוצ'י, שהעלה את הנושא במסגרת מסע להגברת הילודה.
  "יש הטוענים שירידה קלה בילודה היא יתרון, אך אם הצניחה במספר הילדים תימשך, היא תפגע קשות בכל התחומים", ציין השר במסיבת עיתונאים. "אם נמשיך בדרך זו, הגזע היפני ייכחד", הדגיש.
  מנהיגי יפן מודאגים עקב השפל בשיעור הילודה, העומד על 1.35 לאישה. אם לא תעלה הילודה תתחיל אוכלוסיית המדינה, המונה 127 מיליון תושבים, להצטמצם ב-2007. עד 2100, על פי ההערכות, מספר התושבים עלול להצטמצם במחצית .
  שיעור ילודה נמוך מהווה בעייה ברוב מדינות המערב מלבד ארצות הברית, שם שיעור זה עומד על יותר משני ילדים לכל אישה. שיעור הילודה באיטליה הוא 1.2 ובצרפת 1.7. ראש הממשלה, ג'וניצ'ירו קויזומי, ביקש משרי הקבינט למצוא דרכים על מנת לשכנע את האזרחים להביא לעולם יותר ילדים, באמצעות שיפור בשרותי הרווחה וביצירת תנאים שיאפשרו לעבוד תוך כדי גידול ילדים.
  על פי נתונים שפורסמו באפריל, מספר הילדים מתחת לגיל 15 ביפן ירד בהתמדה ב-12 השנים האחרונות, והוא עומד כעת על 14.3% בלבד, הנמוך ביותר שנרשם אי-פעם. יועצים בממשלה קראו ליפן לפתוח את הדלתות בפני מהגרים, אך הנושא רגיש מאוד במדינה שתמיד התגאתה בתרבותה ההומוגנית. על פי דיווח שפרסם האו"ם ב-2000, אוכלוסיית יפן מזדקנת כל כך מהר עד כדי כך שתצטרך לייבא כ-600,000 עובדים מדי שנה עד 2050 על מנת לשמור על רמת האוכלוסייה העובדת. אם תאמץ יפן את מסקנות האו"ם, עד אז כשליש מאוכלוסיית יפן יהיה ממוצא זר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  בית ספר יפני. האוכלוסייה מזדקנת
  צילום רויטרס
  מומלצים