שתף קטע נבחר

תושב טול-כרם הודה במעורבות ברצח אלי נעמן

בחקירתו בשב"כ הודה באסם אבו-ספאקה כי לבקשת אנשי תנזים, הזמין את נעמן לפגישה במחסום שוויכה שם רצחו אותו ביריות. כמו כו הודה במעשי שוד נגד מוניות בקו התפר

באסם אבו-ספאקה, תושב טול-כרם, הודה בחקירתו בשב"כ במעורבות ברצח אלי נעמן ביולי 2001 במחסום ליד קיבוץ בחן.
אבו-ספאקה נעצר לפני כחודשיים בעת כניסת כוחות צה"ל לטול-כרם. הוא הועבר לחקירה בשב"כ בחשד למעורבות ברצח, וכן במקרים של שוד מוניות באיזור קו התפר.
בחקירה סיפר כי לפני הרצח פגש את פעיל התנזים, מוחמד אבו-רביע, אשר הציע לו "למשוך יהודים" עמם הוא נמצא בקשר לאזור טול-כרם, ואז לקרוא לפעילי התנזים למקום, כדי שאלה ירצחו את הישראלים. אבו-ספאקה הציע לבצע את הפיגוע נגד נעמן, תושב פתח תקוה איתו היה בקשרים עסקיים.
אבו-ספאקה קבע פגישה עם נעמן במחסום שוויכה. כשהגיע למחסום, הזעיק אבו-ספאקה למקום את חוליית התנזים, שבין חבריה נמנה ראא'ד כרמי, פעיל בכיר בתנזים בטול כרם אשר נהרג מאוחר יותר בפעולה יזומה של כוחות הביטחון. כרמי ירה בנעמן מקרוב פעמים רבות באקדח וברובה והרג אותו.
עם סיום חקירתו בשב"כ הועבר אבו-ספאקה לחקירה ביחידת אתג"ר במשטרה, היחידה לאכיפת גניבה של כלי רכב. בחקירתו הודה אבו-ספאקה כי היה מעורב בשוד כלי רכב ומוניות של יהודים. לדבריו, חבריו היו נוהגים לצלצל אל יהודים שפרסמו בעיתון מודעות למכירת רכביהם. באחד מן המקרים קבעו עם בעל הרכב באזור קו התפר, הובילו את הנהג סמוך למחסום בו נרצח אלי נעמן, ובאיומי סכין הורידו אותו מהרכב, ונסעו עם הרכב לתוך טול-כרם.
כמו כן הודה אבו-ספאקה במספר אירועים של הנחת מטעני חבלה בסמוך ליישוב בת חפר.
בעקבות חקירותיו של אבו-ספאקה התברר כי באירוע הרצח של אלי נעמן היו מעורבים תשעה חשודים, ששניים מהם נעצרו והשאר עדיין חופשיים.
עצור נוסף בפרשה הוא חוסאם עמאר מהכפר ג'רושיה, שבתחומי הרשות הפלסטינית. מהחקירה עולה כי עמאר, שחשוד כראש כנופיה המבצעת מעשי שוד כנגד משאיות בקו התפר, נכח בזירת הרצח של נעמן.
מחר (ה') יוגשו נגד השניים כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בת"א, בבקשה לעצור אותם עד תום ההליכים נגדם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ראא'ד כרמי. ירה בנעמן מקרוב (ארכיון)
צילום ערוץ 2
מומלצים