שתף קטע נבחר

הגננת לילדים: "לאתיופים יש לב שחור"

כדי להעניש ילד בן 5 ממוצא אתיופי, ציירה הגננת לכל הילדים לב אדום, ולב שחור עבורו. האם: "מאז הילד שלי כל הזמן שואל איך להפוך ללבן". הגננת פוטרה

עונש "חינוכי" בגן ילדים באשדוד: גננת בגן חובה תלתה על הקיר את שמות הילדים וקישטה אותם בלבבות אדומים - ואילו את שמו של הילד היחיד בגן ממוצא אתיופי, "קישטה" בלב שחור. זאת, בשיאה של התעללות גזענית בילד הקטן, שהובילה אתמול לפיטוריה של הגננת. הסיפור יתפרסם בסוף השבוע במקומון "כל הדרום".
הוריו של הילד, בן חמש וחצי, עלו לישראל לפני כ-15 שנה. באחרונה חשו שהגננת בגן שבו לומד בנם מענישה אותו באופן חריג. זאת לאחר שלפני חודשיים, כאשר הביא בנם לאירוע בגן שקיות ממתקים כדי לחלק לחבריו, לקחה ממנו הגננת את השקיות ונתנה לילד אחר לחלקם. את הבן העמידה בפינה, כעונש. לפני שבועיים התרחש שוב מעשה דומה.
סדרת האירועים הגיעה לשיא בשבוע שעבר. באחד הימים, כאשר אספה האם את בנה מהגן, היא שמעה בכניסה את אחד מחבריו מתגרה בו: "אתה ילד אתיופי שלא מתנהג יפה, כי יש לך לב שחור כמו הצבע של העור שלך". לשאלתה סיפר לה הבן כי הילד חזר על דברים שאמרה הגננת לילדים כמה ימים קודם לכן - שהתנהגותו השובבה נובעת מליבו השחור. כאשר נכנסה האם בנה לגן היא הזדעזעה לגלות כי על אחד הקירות תלתה הגננת לב גדול, שעליו הודבקו 25 לבבות בצבע אדום שנשאו את שמות הילדים. לב אחד היה שונה מכולם - הוא נצבע בשחור ונשא את שמו של בנה.
לדברי האם הסבירה לה הגננת כי "החיוך וההתנהגות של בנך אינם מוצאים חן בעיני, וזה העונש הראוי להם". למחרת הגיע האב אל הגן ותלש בזעם את הלבבות. "מאז המקרה הילד שלי לא אותו ילד", סיפרה אתמול בכאב האם. "הוא כל הזמן שואל אותי איך אפשר להחליף את צבע העור שלו ללבן. הגננת עשתה מעשה חמור - היא מבדילה בין דם לדם ומסיתה ילדים קטנים לגזענות".
במשרד החינוך הזדעזעו מהמקרה, ואתמול שוגרה לגן מפקחת ארצית כדי לערוך בירור מעמיק של סדרת האירועים. בסיום הבירור החליטה המפקחת על פיטוריה המיידיים של הגננת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור סביליה, כל הדרום
שואל איך אפשר להחליף את העור. הילד עם הלבבות מנייר
צילום: ליאור סביליה, כל הדרום
מומלצים