שתף קטע נבחר

המאבטח עצר את מכונית התופת בכניסה למועדון

מחבל ניסה לדהור עם מכונית תופת לתוך מועדון "זיגוטה" בת"א, אולם המאבטח אלי פדרמן פתח לעברו באש - והמכונית התפוצצה. "ביד אחת השכבתי את שלושת האורחים שעמדו בכניסה, קפצתי הצדה, שלפתי אקדח ויריתי לעבר המחבל", סיפר המאבטח. גדודי אל אקצה קיבלו אחריות והודיעו: זו נקמה על חיסול המבוקש א-טיטי

עירנות של מאבטח מנעה בלילה פיגוע המוני במועדון ריקודים בדרום תל-אביב. המחבל ניסה לדהור עם מכונית ממולכדת לתוך המועדון, אבל המאבטח אלי פדרמן זיהה אותו, פתח באש - ומכונית התופת התפוצצה. רק אדם אחד נפצע קל-בינוני, ועוד מספר בני-אדם לקו בהלם.
האירוע התרחש בסביבות 1:00 בפתח מועדון "זיגוטה", ברחוב קיבוץ גלויות פינת הרב אבולעפיה, שם נערכה מסיבת הפתיחה של המועדון. באזור מספר מקומות בילוי, שבהם היו באותה שעה מאות רבות של אנשים. המאבטח פדרמן, שניצב בכניסה ל"זיגוטה", הבחין לפתע ברכב שסטה חדות לעבר המקום. הוא פתח באש, והמחבל פוצץ מטען חבלה ונהרג.

"קפצתי הצדה, שלפתי ויריתי"

המאבטח, אלי פדרמן (36), נשוי ואב לשניים ממודיעין, סיפר: "אחד הרכבים שנסע לכיוון המועדון שבר את ההגה בצורה חריגה, ומייד הבנתי שמשהו לא כשורה. ביד אחת השכבתי את שלושת האורחים שעמדו בכניסה, קפצתי הצדה, שלפתי אקדח ויריתי לעבר המחבל. הוא יצא מהרכב ונפל, ואז אירע הפיצוץ. המחבל נהרג, התקרבתי לעברו ורוקנתי מחסנית על ראשו. לא הייתה לי שום דילמה". אלי פדרמן הוא אחיו של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, שעצור כעת בחשד לקשר עם אנשי "המחתרת היהודית".
שאול מזרחי, מנהל מועדון ה"ברבי", שנמצא במרחק מטרים ספורים ממקום הפיגוע, סיפר ל-ynet: "היינו בשטח הסטרילי שנמצא בכניסה למועדון, ופתאום שמענו פיצוץ אדיר מכיוון מועדון שכן שנמצא ממולנו. במזל, כולם נכנסו פנימה מעט קודם לכן". מזרחי הוסיף: "המשטרה באה אלינו בטענות על כך שהמאבטחים במועדונים לא עם נשקים. אבל מה יועילו נשקים כשיש מטורפים שעוברים את המחסומים שלנו עם רכב ממולכד?"
כוחות משטרה ומד"א גדולים הוזעקו למקום. מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב יוסי סדבון, אמר כי בשל עוצמת הפיצוץ, כמעט שלא ניתן לזהות את סוג הרכב. אנשי מחלקת החבלה טיפלו במטענים נוספים, רובם מטעני צינור, שהתפזרו סביב המכונית.
לדברי סדבון, כ-100 איש היו בתוך המועדון בעת שאירע הפיצוץ, ומספר מצומצם של אנשים עמד בכניסה. "הפיגוע הסתיים במספר נפגעים נמוך כתוצאה מפעילות מהירה של המאבטח, שגרמה למחבל להפעיל את המטען. זה הרבה מזל ליממה אחת, לאחר ניסיון הפיגוע בפי גלילות והאופן שבו הסתיים האירוע הלילה", אמר סדבון.
ניצב סדבון סיפר כי לא היו התרעות נקודתיות לפיגוע באזור דרום תל אביב. עם זאת, אתמול הצטברו בידי המשטרה התרעות רבות על כוונת מחבלים לבצע פיגוע במרכז הארץ, וכוחות רבים נפרסו בצירים הראשיים ובכניסות לערים.

המתאבד: ביקשתי לנקום על חיסול פעילי התנזים

הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חללי אל אקצה, קיבלה אחריות לפיגוע. בכרוז שפרסם הארגון נאמר כי המחבל הוא עמר שקוקני מאל-בירה. בהודעה מוקלטת שמסר שקוקני לפני שיצא לפיגוע נאמר כי ביצע את הפיגוע כדי לנקום על חיסולם של שלושה פעילי תנזים בכירים השבוע במחנה הפליטים בלאטה. בין המבוקשים שחוסלו היה מחמוד א-טיטי, מפקד גדודי אל אקצה בשומרון.

בהכנת הידיעה השתתפה גם מרב יודילוביץ'.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים