שתף קטע נבחר

המשטרה ממליצה: לסגור את התיק נגד אהוד ברק

בתום חקירת פרשת העמותות ממליצה המשטרה להעמיד לדין ארבעה מעוזריו הקרובים של ראש הממשלה לשעבר: עו"ד יצחק הרצוג, טל זילברשטיין, עו"ד דורון כהן, וח"כ וייצמן שירי

היחידה לחקירות הונאה של המשטרה המליצה לפרקליטות המדינה להגיש כתבי אישום נגד ארבעה מעוזריו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק. המשטרה ממליצה גם לסגור את תיק החקירה נגד ברק. ממצאי החקירה הוצגו היום (ג') בפני היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין ופרקליטת המדינה עדנה ארבל.
החקירה עסקה בשורת עמותות שפעלו למען בחירתו של ברק לראשות הממשלה ב-99'. חלק מהעמותות הוקמו סמוך לבחירות, ופעלו לתקופה קצרה. עמותות אחרות היו ותיקות.
לפי חקירת המשטרה לקראת הבחירות פעלו כל העמותות בניגוד למטרותיהן המוצהרות, שהיו ברובן מטרות חינוכיות וחברתיות. את העמותות מימנו תרומות מגורמים פרטיים ומקרנות בחו"ל, וזאת בניגוד לחוק מימון מפלגות. העמותות ניהלו ומימנו חלקים מהקמפיין למען בחירתו של ברק.
כאמור, עם תום החקירה ממליצה המשטרה לסגור את התיק נגד ראש הממשלה לשעבר. בהודעה שפירסמה המשטרה נאמר שנגד ברק "לא נמצאו ראיות והומלץ לסגור את התיק".
במקביל ממליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד ארבעה מעוזריו של ראש הממשלה - עו"ד יצחק הרצוג, טל זילברשטיין, עו"ד דורון כהן, וח"כ וייצמן שירי בגין עבירות על חוק מימון מפלגות . כמו כן ממליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד פעילים נוספים במטה הבחירות של ברק.
בתגובה להמלצת המשטרה להעמידו לדין, אמר מזכיר הממשלה לשעבר, עו"ד יצחק הרצוג: "כפי שטענתי לאורך כל הדרך, בעת מסע הבחירות של אהוד ברק בשנת 1999 היה מכתב מפורש של היועץ המשפטי אשר נתן פרשנות לחוק מימון מפלגות, באופן שכל מה שעשיתי היה חוקי לחלוטין". הרצוג ציין כי "אני מאמין שהמערכת המשפטית והפרקליטות שיבדקו את הנושא, יגיעו לאותה מסקנה שהגיע אליה היועץ רובינשטיין בפרשת 'נתניהו טוב ליהודים'".
עו"ד אלדד יניב, המייצג את ח"כ ויצמן שירי, מסר: "מרשי מכבד כל המלצה של משטרת ישרא, הגם שהוא בטוח שכל שפעל היה כדין וממילא הוא משוכנע כי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה יהפכו בתיקי החקירה, ישתכנעו כי אכן כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים